Vo svete spoločnosti Apple sme často svedkami toho, že niektoré produkty sú vyrábané v Číne ako kvalitné falzifikáty. Napadlo by vás, ale, že sa niekto pokúsi odkopírovať elektromobil Tesla Cybertruck? Verte či nie, spoločnosť Aitekx to skúsila. Zoznámte sa s RoboTruckom, ktorý by mal vstúpiť do sériovej výroby už v roku 2026.

Ako píše portál Newatlas, vozidlo sa ukázalo na autosalóne v Los Angeles, pričom s Cybertruckom nemá podobný len dizajn, ale aj elektrický pohon. V tomto prípade však nejde o výrobok firmy, ktorá by pochádzala z Ázie, ale o výsledok činnosti startupu Aitekx sídliaceho v americkom Silicon Valley. RoboTruck by mal byť schopný prejsť na jedno nabitie až 550 míľ (885 km) a z 0-60 mph (96,5 km/h) zrýchliť len za 3,5 sekundy. To nie sú vôbec zlé údaje.

Akonáhle sa však pozriete na dizajn tohto elektromobilu, okamžite vás napadne, že sa na ňom niekto vybláznil. Ide o kombináciou hranatých a jemne zaoblených línií, ktoré sa až nápadne podobajú na CyberTruck.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Aitekx RoboTruck
Zdroj: Aitekx RoboTruck
Aitekx RoboTruck
Zdroj: Aitekx RoboTruck

Predné svetlá sú však trochu divoké a majú až ázijský podpis a veľmi podobne sú na tom aj zadné svetlá, či niektoré ďalšie prvky, s ktorými sa snaží RoboTruck zaujať potencionálnych zákazníkov.

Je to skrátka plnohodnotná kópia, ktorá má na potencionálneho zákazníka čo najviac pôsobiť, ako originálny produkt. Táto kombinácia však zvyčajne moc nefunguje…

RoboTruck sa bude vyrábať vo viacerých verziách 

Celková dĺžka tohto elektrického pick-upu je až 5,03 metra, a jeho korba má na dĺžku až 1,9 metra. Vo chvíli, keď sklopíte zadné sedadlá, dostanete sa až na 2,9 metra a keď ku tomu pridáte aj „spadnuté“ zadné dvere, úložný priestor môže poňať predmety dlhé až 3,5 metra.

Dokonca si môžete zo zadných dverí vytvoriť rampu, cez ktorú do RoboTrucku naložíte motorku, alebo štvorkolku. Ide o príplatok na úrovni 600 $.

Spoločnosť Aitekx na svojom webe sľubuje, že zákazníci si budú môcť vybrať z viacerých modelov aj špecifikácií, medzi ktorými by nemal chýbať pohon zadných, alebo pohon všetkých štyroch kolies.

Taktiež by mal byť k dispozícii kratší model s celkovou dĺžkou 4,78 metra, ktorý bude disponovať iba jednou zadnou kabínou a možnosť dokúpenia rôznych off-roadových, alebo kempingových balíkov.

Prečítajte si tiež  Tesla predstavila štvorkolku pre deti s názvom Cyberquad. Nie je lacná...

Čerešničkou na torte sú potom príplatkové dvere, ktoré sa za 2 500 $ otvárajú neštandardne dohora, ako na vozidlách značky Lamborghini. No a cena?

Koľko bude stáť RoboTruck? 

Hoci nevyzerá veľmi profesionálne, spoločnosť Aitekx už na svojej internetovej stránke stihla spustiť konfigurátor, v ktorom si môžete sami naklikať výbavu vášho budúceho RoboTrucku.

Pokiaľ vám bude stačiť základná verzia Aitekx Robotrucku s jednou kabínou a pohonom zadnej nápravy, pripraviť by ste si mali cca 45 000 $ (cca 41 135 €).

Naopak, ak by vás lákala väčšia verzia so zadnými dverami a sedačkami, ktorá bude mať k dispozícii pohon všetkých štyroch kolies, jej cena sa môže v plnej výbave vyšplhať až na 99 000 $ (cca 90 495 €). Upozorňujeme však, že v týchto čiastkach nie je zohľadnená DPH.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -