Apple začalo ponúkať novú zobrazovaciu technológiu OLED displejov ešte v roku 2017. Týkalo sa to iPhonu X, neskôr modelu XS a posledne aj iPhonu 11 Pro. Medzi výhody patrí kvalitné zobrazenie, šetrenie batérie a čistá čierna pri rôznych pozorovacích uhloch. Čo však keď ho rozbijete? Oprava je drahá. Našťastie ale existuje dostupné riešenie. Môžete sem dať klasické LCD.

Rozbitý OLED displej na iPhone X? Nič sa nedeje, vymeňte ho za LCD!

Ak sa vám už podarilo rozbiť OLED displej na iPhone X, asi viete, že to nie je z hľadiska opravy žiadna maličkosť . Tá býva zväčša veľmi drahá a ak sem chcete zakomponovať originálny diel, bude vás to stáť približne 280-380€ (to nie je málo).

Ľudia si myslia, že nemajú na výber a presne preto siahajú po cenovo náročnom riešení. Možno ale ani neviete, že existuje ešte jedna, oveľa lacnejšia možnosť. Z určitého hľadiska to bude pre váš iPhone „krok späť“. Faktom ale ostáva, že oproti OLED výrazne ušetríte.

Klasické LCD Retina displeje sú súčasťou iPhonu už od nepamäti (konkrétne Retina prišla v roku 2010). Oproti OLED je tu niekoľko nevýhod, no v zásade to nemusí vôbec prekážať. Majú možno trochu horšie zobrazenie z pozorovacích uhlov a tiež horšiu výdrž batérie. Čo však z toho, keď na tom človeku aj tak nezáleží.

Niekto skrátka potrebuje funkčný telefón a je mu jedno, či má OLED alebo LCD. Spoločnosť iFixit v tomto smere ponúka riešenie a to je aj relatívne lacné. LCD displej pre iPhone X stojí približne 75$ (69€). To je oproti 300€ obrovský rozdiel. Ak k tomu prirátate robotu, telefón budete mať opravený za približne 120€! Na trhu sú dostupné aj displeje pre iPhone XS. Tie sú o málo drahšie a stoja 85$ (78€). Potom tu máme ešte jednotky pre iPhone XS Max za cenu 165$ (152€).

Je samozrejme na každom používateľovi, po čom sa bude obzerať. Faktom ale ostáva, že cena vyše 300€ za výmenu displeja na zariadení, ktoré má samo o sebe hodnotu možno 450€ je dosť nevýhodná a človek sa môže rozhodnúť aj pre „horšie“ riešenie… Išli by ste do toho, alebo nie? Napíšte nám do komentárov.

Rozbitý OLED panel na iPhone X? Nič sa nedeje, vymeňte ho za LCD!
Na ľavej strane originál OLED, na pravej strane náhradné LCD – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Táto automobilka sa CarPlay nevzdá: Verí, že ho vodiči milujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.