Len pred dvoma dňami vyšli a dnes sú už v predaji. Reč je samozrejme o nových slúchadlách Apple AirPods Pro. Tie nás dostali technológiou a aj cenou. Jednou vecou nás ale Apple sklamalo. S AirPods Pro si žiaľ nezaplávaš. Za 279€ slúchadlá nebudú vodotesné.

S AirPods Pro si žiaľ nezaplávaš

Samozrejme túto informáciu sme už čiastočne mali keď slúchadlá vyšli. V tej rýchlosti sa nám ale nepodarilo zistiť viac. Dnes sme sa však dozvedeli a oficiálnych stránkach výrobcu, že AirPods Pro podporujú „len“ normu IPX4. Viac o tom čo jednotlivé normy spĺňajú nájdete na týchto stránkach. Čo to teda znamená v reálnom svete? AirPods Pro by mali byť „odolné voči striekajúcej vode zo všetkých smerov v množstve 10 l/min. po dobu 5 minút“. Minimálne takto je norma IPX4 definovaná.

- Reklama -

Pri používaní budú odolné voči okolitým vplyvom ako napríklad dážď či pot, ktorý môže v uchu vznikať napríklad pri potení. Zaplávať si s nimi ale určite nebudete môcť. Nevieme do akej miery sú odolné reálne. To by ich musel asi niekto vyskúašať (čoho sa pravdepodobne aj rýchlo dočkáme). Tak či onak, ak sa vám ich podarí utopiť, nikto vám žiadnu reklamáciu neuzná. Na plávanie a počúvanie hudby zároveň môžete teda rovno zabudnúť. Kto vie, možno za to môže nový ventilačný systém na vyrovnanie tlaku v ušiach. Nevieme. Náš názor je ale skôr taký, že ide o ďalšiu evolúciu, ktorej sa dočkáme trebárs za rok.

AirPdos Pro sú teda špičkové slúchadlá, ktoré mieria v konkurencii k tomu najlepšiemu, čo si aktuálne môžete zakúpiť na trhu. Na druhú stranu ich cena je oproti konkurencii postavená tak extrémne vysoko, že je otázne či to vôbec stojí za to. Na druhú stranu ale vieme, že o slúchadlá je vo svete veľký záujem, nakoľko sa predlžuje čakacia doba. Z tohto faktu môžeme usúdiť, že ľuďom nerobí problém priplatiť si za kvalitu. Na druhú stranu je to Apple a nič lacné od tejto spoločnosti očakávať nemôžeme. Plávali by ste s nimi keby boli vodotesné?

S AirPods Pro si žiaľ nezaplávaš. Apple v tomto smere dosť sklamalo.
S AirPods Pro si žiaľ nezaplávaš. Apple v tomto smere dosť sklamalo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.