Voda bola kedysi prírodný živel, pred ktorým sa všetka elektronika sveta triasla. Dnes už táto doba skončila. Firmy vyrábajú čoraz viacej vodotesných produktov. Výnimkou nie je ani Apple. S ďalšími AirPods budete môcť plávať. Majú byť vodeodolné.

S ďalšími AirPods budete môcť plávať. Majú byť vodeodolné.

O tretej generácii AirPods sme vám nedávno priniesli väčší článok, v ktorom popisujeme, čoho všetkého by sme sa asi mali dočkať. Spomína sa tu aj vodeodolnosť, ktorá momentálne tomuto produktu dosť chýba. Samozrejme primárne slúžia na počúvanie hudby avšak veľa plavcov používa dnes špeciálne slúchadlá, ktoré si dokážu spárovať s Apple Watch a následne skočiť do bazéna s tým, že počúvajú hudbu, ktorá ich povedzme “nakopne”.

Nedávny prípad plavkyne, ktorá plávala s AirPods len toto tvrdenie potvrdzuje. Jablkové slúchadlá sú evidentne veľmi pohodlné aj pri tomto športe. Podľa jej slov vôbec nevedela o tom, že ich má v ušiach. Jednoducho na to zabudla.

Predaje AirPods 2 nie sú uspokojivé. Apple očakával viac. - svetapple.sk

Aj tak ale zaplávala rekord. Problémom však bolo, že po tomto incidente mohla zrejme zariadenia vyhodiť do koša. Vzhľadom na to, že slúchadlá nie sú vodotesné zrejme tento výlet do bazéna neprežili. Ich pripravovaná tretia generácia by ale podľa správ prežiť mohla. Informoval o tom Bloomberg.

Vodotesné a mierne iné, až v roku 2020

Nové informácie hovoria o tom, že AirPods by mali byť zase o čosi schopnejšie ako teraz. Okrem toho, že by mali obsahovať tesnenia, ktoré zabránia aby voda vznikla ku dôležitým komponentov by mohli obsahovať aj podobnú funkciu ako hodinky Apple Watch. Pomocou silného zvuku dokážu vytlačiť vodu zo svojho mikrofónu v prípade, že ste s nimi povedzme plávali. Tu by to dávalo tiež zmysel. Samozrejme to všetko len za predpokladu, že ich nemáte na ušiach.

Zmeniť by sa mohol aj celkový dizajn slúchadiel. To aby ich išlo rozoznať od starších modelov. Nikto si zatiaľ netrúfa povedať ako ale pár detailov by tu mohlo byť iných. Samozrejme tvar samotného slúchadla by mal ostať rovnaký. Ľuďom pri športe veľmi vyhovuje. Šepká sa tiež o tom, že nové AirPods prídu v čiernej či dokonca zlatej farbe.

No a napokon už ostáva len odpovedať na otázku “kedy?”. To je všeobecne veľmi ťažké. Predsa len AirPods 2. generácie prišli iba tento rok a tak Apple zrejme nebude svetu ukazovať hneď aj trojky. Neočakávame ich teda na septembrovej Keynote. Dokonca ani samotný Bloomberg. Podľa jeho zdrojov príde tento produkt niekedy v roku 2020. Cenovka bude na úrovni medzi 150-200$. Moc sa tešíme. AirPods sú už dnes mimoriadne populárne aj v našich končinách.

AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví? - svetapple.sk
S ďalšími AirPods budete môcť plávať. Majú byť vodeodolné. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here