Predstavenie nových MacBookov Pro a Macu mini, ktoré prišlo začiatkom tohoto týždňa zrejme už onedlho doplní ďalšie rozšírenie ponuky. Podľa nových informácií plánuje spoločnosť Apple vydať nový MacBook Air a to už v druhej polovici roka 2023. Hlavným pútačom mý byť nový čip Apple Silicon postavený na báze 3nm technológie.

Nový čip bude pravdepodobne procesorom novej generácie M3, ktorý by v porovnaní so súčasnými 5nm čipmi Apple ponúkal ešte vyšší výkon a lepšiu energetickú účinnosť. Ako prvý by ho mal dostať model MacBook Air, ktorý následne otvorí dvere pre vyššie konfigurácie.

- Reklama -

Spoločnosť TSMC, ktorá vyrába čipy pre Apple koncom decembra spustila hromadnú výrobu 3nm čipov. Čip M3 by mohol byť jedným z prvých 3nm čipov spoločnosti Apple popri A17 Bionic, ktorý sa objaví v modeloch iPhone 15 Pro neskôr v tomto roku.

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -