Predstavenie nových MacBookov Pro a Macu mini, ktoré prišlo začiatkom tohoto týždňa zrejme už onedlho doplní ďalšie rozšírenie ponuky. Podľa nových informácií plánuje spoločnosť Apple vydať nový MacBook Air a to už v druhej polovici roka 2023. Hlavným pútačom mý byť nový čip Apple Silicon postavený na báze 3nm technológie.

Nový čip bude pravdepodobne procesorom novej generácie M3, ktorý by v porovnaní so súčasnými 5nm čipmi Apple ponúkal ešte vyšší výkon a lepšiu energetickú účinnosť. Ako prvý by ho mal dostať model MacBook Air, ktorý následne otvorí dvere pre vyššie konfigurácie.

Spoločnosť TSMC, ktorá vyrába čipy pre Apple koncom decembra spustila hromadnú výrobu 3nm čipov. Čip M3 by mohol byť jedným z prvých 3nm čipov spoločnosti Apple popri A17 Bionic, ktorý sa objaví v modeloch iPhone 15 Pro neskôr v tomto roku.

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Google Glass na tom pohoreli: Apple Vision Pro prináša obmedzenie, aby vývojári nemali prístup ku kamerám
Môže ťa zaujímať
- Reklama -