Hoci sa to možno nezdá, spoločnosť Apple má už prakticky dokončenú celú tohtoročnú sériu smartfónov s označením iPhone 16. Technologický gigant z Cupertina si pre svojich zákazníkov pripravuje niekoľko nových modelov, ktoré budú zaujímavé po technickej, ale aj vizuálnej stránke. Otázkou však zostáva, či sa v roku 2024 konečne dočkáme iPhonu 16 Ultra.

O tom, že by Apple mohol predstaviť iPhone s označením „Ultra“ sa hovorí prakticky od roku 2022, kedy prišli na trh inteligentné hodinky Apple Watch Ultra. Tie už dnes poznáme v druhej generácii a ako iste viete, v porovnaní s ostatnými modelmi sú vcelku drahé. Štandardne sa predávajú za 899 € a po zľave od 799 €. To je takmer dvojnásobne viac, než koľko by ste zaplatili za Apple Watch Series 9 – 479 € a po zľave len 399 €.

Cenová politika iPhonu s označením Ultra by preto mohla vyzerať podobne. Za takéto modely by zákazníci neplatili cca 1 449 €, ako za iPhone 15 Pro Max v čase uvedenia na trh (dnes je tento model dostupný za 1 100 €) ale pokojne aj 2 000 € a viac.

Je preto otázne, či by sa takýto model vôbec ujal. Predsa len platiť takto prestrelenú čiastku za smartfón je aj na dnešnú dobu trochu príliš. A nehovoríme to len z pohľadu slovenského, ale aj z pohľadu globálneho zákazníka.

Príde tento rok iPhone 16 Ultra?

iPhone 15 Pro / 15 Ultra
Zdroj: 4RMD

Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite viete, že iPhone 16 sa má ukázať v štyroch samostatných verziách. Základ budú tvoriť dostupnejšie modely s označením iPhone 16 a iPhone 16 Plus, ktoré budú mať rovnaké uhlopriečky, jemne prepracovaný zadný kamerový modul a výkonnejší procesor A18, ktorý bude zvládať Apple Intelligence.

Portfólio vlajkových modelov bude potom pozostávať zo zariadení, ktorých rozmery mierne narastú. Menší iPhone 16 Pro dostane 6,3″ displejom (namiesto 6,1″) a potom tu budeme mať historicky najväčší iPhone 16 Pro Max so 6,9″ uhlopriečkou (namiesto 6,7″). Ako však môžete vidieť sami, priestor pre iPhone 16 Ultra tu v tomto roku určite nezostane.

Neznamená to však, že na myšlienku super-luxusného iPhonu musíme v tejto chvíli zabudnúť. Práve naopak. Koncom mája sme publikovali článok o tom, ako Apple vstupuje do takzvanej éry „Ultra“, v rámci ktorej na nás čakajú ešte drahšie a ešte prémiovejšie modely. Okrem iPadu či počítačov Mac by mal byť jej súčasťou aj iPhone, iPhone ULTRA.

Prečítajte si tiež  Appple chystá produkciu vlastných 5G modemov. Vieme kedy sa ich dočkáme

Čo ponúkne iPhone 17 Ultra? Niekoho to možno prekvapí 

iPhone 16
Zdroj: Yanko Design

V nedávnom úniku sa ukázalo, že aj keď žiaden iPhone 16 Ultra v roku 2024 nebude, všetko môže zmeniť rok 2025 a príchod novej série. Práve pri nej sa predpokladá, že by Apple mal kompletne prepracovať ponuku svojich modelov.

Ako základ zostane pravdepodobne 6,1″ iPhone 17 a tento model doplní prémiový 6,3″ iPhone 17 Pro, 6,9″ iPhone 17 Pro Max a možno 6,6″ iPhone 17 Slim alebo iPhone 17 Ultra!

Nech už sa bude tento model volať akokoľvek (Slim / Ultra), podľa všetkého môže byť postavený aj nad iPhone 17 Pro Max, hoci bude mať menšiu uhlopriečku.

Apple pri ňom ale plánuje použiť extrémne tenučké a luxusne pôsobiace telo, prepracovaný kamerový systém s úplne novým dizajnom, úplne nový výrez (alebo žiaden výrez?) pre Face ID a plno ďalších benefitov, ktoré sa v ostatných modeloch v tom istom roku neukážu.

Hlavným zmyslom iPhonu 17 Ultra teda nebude „Ultra odolnosť“ alebo „Ultra veľkosť“ ale skôr „Ultra moderný dizajn“ a „Ultra výkonný čip či fotoaparát“. Každopádne má ísť o obrovskú technologickú revolúciu, ktorou Apple opäť utečie konkurencii a my sa na ňu už teraz veľmi tešíme.

Do komentára na sociálnych sieťach Facebook a Instagram nám dajte vedieť, či vám bude dávať takýto model v ponuke spoločnosti Apple zmysel. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -