Apple a Samsung sa príliš v láske nemajú. Teda aspoň na trhu nie. Okrem toho, že spolupracujú majú medzi sebou aj tichú vojnu. Samsung sa snaží nahradiť svojou radou Galaxy a Note iPhone. Nedarí sa mu. Po novom to vyskúša aj na iPade. Dnes nemá čo ponúknuť.

Samsung chce konkurovať iPadu Pro

Trh s mobilnými zariadeniami je v dnešnej dobe skutočne pestrý a bohatý. Ak si chce človek vybrať telefón, ktorý má dobrú špecifikáciu a tiež cenu má skutočne na výber. Veľa krát sa stretne s čínskymi výrobcami typu Xiaomi či Huawei a potom so smartfónmi značky Samsung, ktoré majú v našej krajine o čosi lepšie meno (a zrejme aj povesť aj keď bezdôvodne).

Táto Juhokórejská značka rok čo rok bojuje proti Applu svojou špičkovou radou Galaxy a Note. Nikdy sa jej nepodarilo k iPhonu ani priblížiť. Vyzerá to tak, že to vyskúša iným spôsobom. Predstaví tablet pre náročných.

Samsung chce konkurovať iPadu Pro s novým produktom. - svetapple.sk
Samsung chce konkurovať iPadu Pro s novým produktom. – svetapple.sk

Pokiaľ sa totižto pozrieme na produktové portfólio Samusngu, žiaden takýto tablet tu nenájdeme. Samsung sa už jednoducho v tejto sfére neorientuje na profesionálov ale na bežných ľudí, ktorí si môžu lacnejší tablet dovoliť a nepotrebujú top špecifikácie. Apple je iné. Jeho iPad Pro je rada, ktorá je zameraná vyslovene na profesionálov. Znamená to, že má dokonalý displej, perfektný výkon a v konečnom dôsledku aj nádherný dizajn. Svoju klientelu si nájde.

Samsung Tab Active Pro

Samsung potenciál iPadu určite vidí a presne preto pracuje na jeho konkurentovi. Okrem toho, že to prezrádzajú úniky z pozadia spoločnosti, po novom to prezradil aj únik ochrannej známky. Juhokórejský gigant si dal patentovať názov “Tab Active Pro” pre Európu, ktorý naznačuje príchod profesionálneho dotykového nástroja.

Samsung chce konkurovať iPadu Pro a to bezpochyby. Momentálne totižto v tomto segmente Apple drží tak trochu monopol, nakoľko sú to práve iPady, ktoré sú medzi ľuďmi najobľúbenejšie. Samsung by si chcel tiež odhryznúť z tohto koláča. otázne ale je, či budú mať ľudia o jeho “profi” zariadenie skutočne záujem. Predsa len to nie je po prvý krát, čo to táto firma v tomto segmente skúša a zatiaľ nikdy neuspela. Prečo by si totiž mal niekto kupovať predražený Samsung s Androidom, keď si môže kúpiť rovnako drahé Apple s iPadOS?

Samsung chce konkurovať iPadu Pro s novým produktom. - svetapple.sk
Samsung chce konkurovať iPadu Pro s novým produktom. – svetapple.sk

zdroj: BGR

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here