Hoci sa pôvodne hovorilo, že Apple upraví dizajn iPhonu 13 iba veľmi mierne, posledný únik od MySmartPrice naznačuje niečo iné. Na fotografiách môžete vidieť údajný CAD model, ktorý je nafotený z viacerých uhlov.

Ako ukazujú zábery, výrez pre Face ID by sa mohol v roku 2021 výrazne zúžiť, vďaka čomu dostane viac priestoru OLED displej. Apple to dosiahne zemnou polohy jednotlivých komponentov a tak isto prepracovaním niektorých materiálov. Novinkou však bude aj prítomnosť Touch ID v zobrazovacej jednotke. iPhone 13 by sa tak mohol stať najbezpečnejším smartfónom na trhu.

- Reklama -

No hoci je zúženie notchu dlhodobo očakávaná zmena, to čo sa má udiať na zadnej strane vás trochu zaskočí. Pokiaľ je únik pravdivý, dizajnéri prepracovali zadnú časť šošoviek fotoaparátu, ktoré zmenili svoju polohu. Už nie sú umiestnené zvisle pod sebou, ale každá si našla pozíciu v protiľahlom rohu.

No a nakoľko skutočne nevieme, či môžeme takejto zásadnej zmene veriť, s konečným verdiktom radšej počkáme na informácie od leakerov či analytikov.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy a či sa vám uniknutý dizajn páči. Nám veru nie…

- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Mne sa nepáči vôbec, tak áno Vám v redakcii, skôr ako to je teraz pod sebou. Zmenšovanie výrezu v displeji by mi tiež nevadilo, pokial by zostalo zachované dokonalé face ID. Keď by som mal o to prísť radšej by som zobral ten výrez ako je to teraz.

  2. vôbec mi to nevadí. Skôr mi vadí neustála nezmyselná snaha výrobcov o zmenšovanie hrúbky smartfónov, a z toho vyplývajúce vytŕčanie šošoviek fotoaparátu a malá kapacita batérií 🙁

  3. zaujimave riesenie, pravdepodobne sa im vacsie sosovky nezmestili pod seba tak aby zvacsili cely dizajn kamier ho radsej presunuli a usetrili. Bol by som zvedaby ci sa nejedna nahodou len o mini verziu, a ze ako budu riesene pro verzie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here