Vyzerá to tak, že Apple ovplyvňuje svojho najväčšieho konkurenta z Južnej Kórei. Po tom, ako sa prestali dodávať nabíjačky a slúchadlá ku všetkým ponúkaným iPhonom, zvažuje takýto krok aj Samusung. Len prednedávnom sa za to vysmieval Applu.

Tradičný marketingový fail od Samusngu?

To čo predvádza Samsung na marketingovej scéne môžeme definovať ako jedno zlyhanie za druhým. Vo svojich reklamách sa často vysmieva odvážnym krokom Applu a neskôr ich opakuje. Spomeňte si napríklad na rok 2016, keď bol z iPhonu 7 odstránený 3,5mm jack. Nasledovalo niekoľko reklám z produkcie Samsungu, ktoré na to upozorňovali vyslovene útočným spôsobom.

Trvalo len niekoľko rokov, kým aj séria Galaxy S10 (2019) prišla o možnosť pripojenia tradičných slúchadiel. Aby toho nebolo málo, Samsung v tom istom roku stiahol z YouTube rovnakú sériu reklám, o ktorej sme písali vyššie. Trochu trápne, no môže to byť ešte horšie.

Podľa posledných správ kompetentní zvažujú, že v baleniach budúcich smartfónov už nebude dostupné príslušenstvo. Môže sa to týkať slúchadiel a tak isto nabíjacieho adaptéra. Tieto informácie zdieľal portál SamMobile.

Pre výrobcov je to pochopiteľne lukratívna myšlienka. Na jednej strane si znížia náklady na výrobu a prepravu a na strane druhej budú pred celým svetom „ekologickí“. Pokiaľ by však na túto vlnu naskočil aj Samsung, pravdepodobne by si sám „strelil do kolena“.

Ako sme už spomínali vyššie, 13. októbra (v deň predstavenia iPhonu 12) upozorňoval provokatívnym obrázkom na fakt, že tieto zariadenia nemajú v balení adaptér. Podľa všetkého sa od série S21 (pripravovaná na január 2021) vyberie rovnakým smerom. Aká irónia…

zdroj

Prečítajte si tiež  Cena za PlayStation 5 klesla na neuveriteľne nízku úroveň. Kedysi nedostupnú konzolu kúpite za super cenu spolu s hrou God Of War Ragnarok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.