Ak ste si mysleli, že iPhone XS či XS Max je najlepší “fotomobil” na trhu, mýlite sa. Aj keď tieto produkty milujeme a považujeme ich za fotograficky veľmi vydarené, odborná porota rozhodla o tom, že už dávno nie sú najlepšie na trhu. Práve novopredstavený Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší “fotomobil” na trhu

Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší “fotomobil” na trhu.

Pokiaľ by sme si mali vybrať najlepší fotomobil na trhu, určite by sme si vybrali iPhone XS Max. Zábery, ktoré s ním dokážeme vytvoriť sú naozaj úchvatné a možnosti úpravy, ktoré zariadenie ponúka či už vstavané alebo prostredníctvom aplikácii tretích strán taktiež potešia.

Samozrejme to už tak nesúvisí so samotným fotením. To po hardvérovej stránke už Apple dlho nemá “najlepšie”. Patrí síce medzi TOP fotografické smartfóny avšak prvenstvo v tejto triede posledné obdobie držal Huawei P30 Pro, ktorý presvedčil spomedzi všetkých smartfónov odbornú porotu DxOMARK najviac. Dnes už ale toto prvenstvo nedrží ani Huawei. Prekonal ho Juhokórejský Samsung Galaxy Note 10+. Spoločnosť na tento fakt najnovšie upozorňuje vo svojej tlačovej správe.

Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší fotomobil na trhu. iPhone XS porazil už dávno. - svetapple.sk
Fotoaparáty nového Samsungu Galaxy Note 10+ – svetapple.sk

Apple má čo doháňať…

Dnes už vieme, že ani Samsung to po septembri nebude mať také ľahké. Budúce iPhony sú pripravené ponúknuť až 3 šošovky špičkových objektívov, ktoré by mali opäť prekonať konkurenciu a iPhone dostať po roku na vrchol rebríčka, ktorý pravidelne vytvára DxOMARK. Do úvahy ale treba zobrať fakt, že to vôbec nebude jednoduché. Samsung dokázal vytvoriť svojim hardvérovým vybavením naozaj perfektný výsledok.

Predná kamera získala v teste 99 bodov. Tým o 2 body prekonala súpera z vlastných radov Samsung Galaxy S10 5G, ktorý v teste získal 97 bodov (iPhone XS Max získal 82 bodov). O jediný bod potom vyhrali zadné fotoaparáty. Huawei P30 Pro získal v tomto teste 112 bodov zatiaľ čo Samsung so svojou vlajkovou loďou 113 bodov (iPhone XS Max získal 105 bodov).

Stal sa tak tým najlepším, čo si dne môžete zakúpiť. Ako už bolo vyššie uvedené, sme zvedaví, ako na toto odpovie Apple. Ak by napokon aj Samsung neporazilo a výsledok by bol rovnaký (alebo o minimálne body nižší) bude to fantastické. Nejde tu predsa len o čísla ale hlavne o to, aký má z toho pocit používateľ.

Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší fotomobil na trhu. iPhone XS porazil už dávno - svetapple.sk
Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší fotomobil na trhu. iPhone XS porazil už dávno – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here