Vyzerá to tak, že v oblasti high-endových smartfónov to bude počas tohto roka opäť poriadne horúce. Samsung predstavil svoju novú vlajkovú loď s označením Galaxy Note 20 Ultra. Ide o konkurenta pre iPhone 12 Pro Max, ktorý sa svetu ukáže v najbližších mesiacoch.

Samsung predstavil Galaxy Note 20 Ultra s luxusným dizajnom

Podľa všetkého sa úniky nemýlili. Novinka z dielne juhokórejského giganta vyzerá presne tak, ako na zverejnených fotografiách spred niekoľkých týždňov. Dizajn vlajkovej lode je veľmi luxusný. Okrem špičkových materiálov ho dopĺňajú aj zaujímavé farebné prevedenia (šedá, zelená a bronzová).

Na prednej strane sa nachádza zaoblený AMOLED displej s uhlopriečkou 6,9″ a rozlíšením 3088×1440. Podporuje HDR10+ a 120Hz zobrazovaciu frekvenciu. Skôr ako veľký smartfón pripomína toto zariadenie menšie tablety (z minulosti)…

Pod kapotou tróni procesor Exynos 990 a operačná pamäť 12GB RAM (LPDDR5). Základná verzia poskytne 256GB úložiska. Nároční používatelia si však budú môcť priplatiť aj za 512GB.

108Mpx fotoaparát na zadnej strane

Bolo v podstate jasné, že Samsung použije tú najlepšiu možnú optiku, akú má v súčasnosti po ruke. Na zadnej strane Galaxy Note 20 Ultra nájdeme 108Mpx širokouhlý objektív s clonou f/1.8.

K dispozícií je aj 12Mpx ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.2 a 12Mpx teleobjektív s clonou f/3.0. Čo sa týka priblíženia, zábery môžete zoomovať až 5x opticky a 50x digitálne. To by malo určite stačiť… Predná kamera poskytuje rozlíšenie 10Mpx.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra (engadget)

Skvelá konektivita, výdrž batérie a cena na Slovensku

Novinka samozrejme ničím nezaostáva za svojou konkurenciou. Aj preto sa s ňou bez problémov napojíte na 4G a 5G siete. Pod displejom sa nachádza snímač otlačkov prstov a celé zariadenie dokáže odolať vode vďaka štandardu IP68. Skvelou správou je aj podpora dvoch SIM kariet.

Pokiaľ vás zaujíma akumulátor, tak tu sa môže učiť aj spoločnosť Apple. V mohutnom tele nájdeme až 4500 mAh batériu. Tá bez problémov zabezpečí aj niekoľkodňovú prevádzku. Daňou za to bude vyššia váha zariadenia a to až 208g (čo už nemusí byť príjemné).

Na záver vás určite zaujíma cena. Samsung Galaxy Note 20 Ultra nie je ničím lacným. Základná, 256GB verzia začína na sume 1299€. Top model s 512GB úložiskom stojí 1399€.

Na Slovensku si ho kúpite od 21. augusta 2020. Uvidíme, ako na to zareaguje Apple s pripravovaným iPhonom 12 Pro Max. Čo poviete na túto novinku? Napíšte nám do komentára!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra (engadget)

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.