Samsung Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max v teste odolnosti

Len včera sme si porovnávali výkon dvoch vlajkových lodí a dnes tu máme ďalší test, ktorý vám odpovie na otázku, či potrebujete alebo nepotrebujete ochranné sklo a puzdro pre daný smartfón.

Na začiatku musíme povedať, že Apple aj Samsung zodpovedne zapracovali na odolnosti svojich výrobkov. Tento trend pozorujeme už dlhšiu dobu a v praxi sa skutočne znížila pravdepodobnosť, kedy sa vám po nešťastnom páde objaví nepríjemná pavučina na displeji. Riziko však stále existuje.

Na videu nižšie môžete vidieť, že konštrukcia je v oboch prípadoch veľmi solídna. Bežné pády znesú oba smartfóny len s jemnými odreninami na kovovom šasi, ktoré sa však dajú „prekúsnuť“.

Azda jediný väčší problém mal Samsung Galaxy S21 Ultra, ktorému pri páde vyskočilo ochranné sklíčko jedného z fotoaparátov. Nič sa ale nerozbilo a všetko fungovalo ďalej bez väčších obmedzení.

Autorovi videa sa nepodarilo výraznejšie poškodiť jeden či druhý smartfón štandardným spôsobom. Aj preto siahol po extrémnom teste, kedy ich pustil z výšky cca 3 metrov priamo na hladený betón. Na iPhone 12 Pro Max sa okamžite rozbilo zadné sklíčko, ktoré podľahlo silnému tlaku. Samsung túto skúšku ustál, no pri druhom pokuse sa všetko otočilo.

Výrobok od Apple akoby zázrakom prežil trojmetrový pád priamo na displej, pričom Samsung zostal úplne rozbitý. Vo výsledku teda nedokážeme povedať, ktoré zariadenie je odolnejšie, nakoľko každé vyhralo v inej disciplíne.

V oboch prípadoch je úroveň ochrany vysoká a v oboch prípadoch odporúčame obal a ochranné sklíčko. Jeden nikdy nevie… Pokiaľ máte vlastné skúsenosti s pádmi a odolnosťou týchto smartfónov, dajte nám o nich vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S vs iPhone 13 v teste rýchlosti iOS 15. Pozrite sa na ten rozdiel!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here