Nebudeme si klamať, iPhone 14 Pro Max je v súčasnosti ten najžiadanejší smartfón na svete. Jeho cena za základnú 128 GB verziu začína na úrovni 1 449 €, no ani to ľudí neodrádza o toho, aby naň čakali celé mesiace. Dôvodom sú problémy vo výrobe, ktoré započali koncom roka 2022.

Ak nechcete čakať na extrémne drahý iPhone 14 Pro Max a ste ochotní pristúpiť na zopár kompromisov, kúpiť si môžete aj základný 6,1″ iPhone 14, ktorý Apple predáva od 999 €. Za rovnaké peniaze však kúpite aj technologicky nabitú vlajkovú loď Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorá na začiatku roka 2023 podlieha extrémnym cenovým zvýhodneniam. Dôvodom je skorý príchod nástupcu. Aktuálne ceny za Samsung Galaxy S22 Ultra nájdete tu.

Nebudeme to naťahovať, najlacnejší Samsung Galaxy S22 Ultra v základnej 128 GB verzii a nádhernej bielej farbe dnes na Slovensku zoženiete už od 883 € u známeho predajcu Mobilmarket.sk. Ak by ste však preferovali skôr čiernu farbu, spoločnosť Vasmobil.sk ju má skladom za rovnakých 883 €. Veľmi obľúbeným je však aj fialové prevedenie, ktorého cena je v porovnaní s ostatnými o trochu vyššia. Na Danimani.sk zaň zaplatíte 918 €. Jednotlivé ponuky na Samsung Galaxy S22 Ultra nájdete tu.

Zdôrazňujeme však, že Samsung svoju vlajkovú loď stále predáva v základnom prevedení od 1 249 €. Cenový rozdiel v porovnaní s najlacnejším predajcom teda predstavuje až 366 €. Ak by sme si porovnali Samsung Galaxy S22 Ultra a iPhone 14 Pro Max, cenový rozdiel by sa vyšplhal až na šialených 566 € v neprospech spoločnosti Apple.

Poznámka: Uvedené ceny platili v čase publikácie článku. Ak ho však čítate neskôr, mohli sa zmeniť. 

Kupujte model s 256 GB úložiskom. Cenový rozdiel je minimálny

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Pokiaľ vám stačí základná 128 GB pamäť za 883 €, tak nie je o čom. Samsung Galaxy S22 Ultra je v súčasnosti jednou z najdostupnejších vlajkových lodí svojho druhu na svete.

Na druhej strane. Ak radi fotíte, natáčate videá alebo si sťahujete veľa aplikácií, oveľa rozumnejšou voľbou pre vás bude 256 GB úložisko. To sa predáva len za 955 € v čiernej a 962,9 € v bielej farbe. Príplatok za dvojnásobnú pamäť teda nepredstavuje ani 100 €. Samsung Galaxy S22 Ultra s 256 GB úložiskom získate za najlepšiu cenu na Slovensku v tomto výbere.

Ak by sme navyše túto cenu porovnali s iPhone 14 Pro Max, ktorý sa aktuálne predáva za 1 579 € vo vyššej 256 GB verzii, zistili by sme, že na Samsungu ušetríte celých 600 €. To nie je najmenej peňazí. Samozrejme, strpieť budete musieť operačný systém Android.

Prečítajte si tiež  Na dovolenku bez AirTagu nechoďte. Jeden kus môže stáť po zľave už 28 €

Samsung Galaxy S22 Ultra ponúka tie najmodernejšie technológie 

Samsung Galaxy S22 v ruke používateľa
Zdroj: GSMArena

Nezabúdajte na to, že aj keď dostane Samsung Galaxy S22 Ultra už čoskoro svojho nástupcu, po technologickej stránke patrí stále k tomu najlepšiemu, čo si môžete na trhu so smartfónmi zaobstarať. Len za 883 € totiž dostanete obrovský 6,8″ Dynamic AMOLED 2X displej s Quad HD+ rozlíšením a tiež funkciou HDR. Štandardom je taktiež 120 Hz obnovovacia frekvencia, vďaka ktorej je obraz plynulejší.

Samsung si potrpel aj na špičkovej ochrane a preto svoje zariadenie vybavil kvalitným tvrdeným dotykovým sklom Gorilla Glass Victus+. V praxi to znamená, že aj keď vám Samsung Galaxy S22 Ultra spadne na zem, automaticky to nemusí znamenať vznik pavučiny cez celý displej.

Po výkonnostnej stránke sa zariadenie spolieha na 8-jadrový procesor Samsung Exynos 2200 s podporou 5G a 8 GB RAM. Tento čip je vyrábaný za pomoci moderného 4 nm výrobného procesu. Samsung Galaxy S22 Ultra má taktiež podporu pre dve SIM karty a samozrejme špičkové fotoaparáty.

V smartfóne nájdete napríklad dvojitý teleobjektív či ultraširokouhlý objektív. Základný širokouhlý snímač sa potom pýši rozlíšením až 108 Mpx, zatiaľ čo predná kamera má rozlíšenie 40 Mpx. Pri fotení alebo natáčaní 8K videa sa vám zíde aj obrovská 5 000 mAh batéria, ktorá sa dá nabíjať 45 W rýchlym nabíjaním. Samsung Galaxy S22 Ultra podporuje aj obľúbené reverzné nabíjanie.

Samsung Galaxy S22 Ultra v ruke používateľa
Zdroj: PhoneArena

Nakoniec ešte spomenieme snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza priamo v 6,8″ displeji, priestorový zvuk Dolby Atmos atď. Mnohé z týchto vecí nemá ani iPhone 14 Pro Max a nieto ešte základný iPhone 14, ktorý sa predáva prakticky za rovnakú cenu ako Samsung Galaxy S22 Ultra.

To, či ste však ochotní vyskúšať Samsung s Androidom zostáva len a len na vás. Dajte nám vedieť do komentára, aký máte názor na tento smartfón vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -