Už v marci sme sa po prvýkrát dozvedeli, že iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú minuloročný procesor A15 Bionic. Ako sa však ukazuje, pre tieto zariadenia to nebude predstavovať žiadnu veľkú „hanbu“. Podľa leakera „ShrimpApplePro“ sa dokonca novinky dočkajú vyššieho výkonu, ako mali k dispozícii iPhone 13 mini a iPhone 13.

Aj keď majú smartfóny disponovať časťou starého hardvéru, veľa vecí bude v ich útrobách úplne nových. ShrimpApplePro konkrétne píše o zmenách, ktoré sa týkajú mobilných modemov či prepracovaného vnútorného dizajnu.

Vyššia operačnú pamäť RAM v iPhone 14 a 14 Max

iPhone 14 Max a iPhone 14 v čiernej farbe
Zdroj: TechViral

Pochopiteľne sem radíme aj operačnú pamäť RAM, pričom sa očakáva, že každý iPhone 14 dostane jej kapacitu na úrovni 6 GB. Verte alebo nie, iPhone 13 mini a iPhone 13 sa spoliehali ešte aj v roku 2021 na 4 GB RAM. V tomto smere teda nástupca zaznamená nárast o dôležité 2 GB, čo môže byť citeľné na výkone.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Taktiež sa očakáva, že iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú nový modem, ktorý bude fyzicky menší, pričom má spotrebovávať menej energie a ponúkne vysokú úroveň výkonu.

Tvrdenia, s ktorými prišiel ShrimpApplePro a súvisia s nadcházajúcim iPhonom 14, sa preto zdajú byť pravdepodobné. Navyše, Applu stačí použiť výkonnejšiu verziu čipu A15 Bionic z modelov „Pro“, čím ešte ľahšie predbehne iPhone 13 a zároveň sa bude držať pod výkonom čipu A16 Bionic v iPhone 14 Pro. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -