Nie je žiadnym tajomstvom, že najväčší konkurent Apple, spoločnosť Samsung, rada provokuje zákazníkov zariadení s nahryznutým jablkom v logu. Má to svoj logický dôvod. Samotný Samsung dodáva pomerne dosť komponentov pre Apple, pričom firma vyrába aj vlastnú produktovú radu smartfónov s označením Galaxy, ktorá je plná technológií a dostupná za skvelé peniaze.

Stačí sa pozrieť napríklad na taký Samsung Galaxy S22 Plus, ktorý dnes zoženiete od 813 € a v podstate ide o plnohodnotného konkurenta pre iPhone 14 (dostupný od 863 €).

Takisto sa môžeme zamerať na vlajkovú loď Samusng Galaxy S22 Ultra, ktorá sa dá kúpiť za nečakane dostupných 870 €. Na druhej strane ponuky stojí iPhone 14 Pro Max, ktorý sa predáva od 1 449 € a vo svete sa nedá kúpiť. Zvážiť takúto alternatívu možno nie je v súčasnej situácii na škodu.

Mohli by sme tiež pokračovať extrémne lacnými skladačkami. Kým základný Samsung Galaxy Flip4 kúpite od 660 €, špičkový Samsung Galaxy Fold4 stojí iba 1 265 €. Samozrejme, nie je to málo peňazí, no keď si to porovnáme so spoločnosťou Apple, ktorá momentálne „skladačky“ ani nevyrába, v skutočnosti zistíme, že sa dá na týchto Androidoch slušne ušetriť.

Samsung: Vyskúšajte si Android na zariadení s iOS. Je to jednoduché 

Samsung Galaxy S22 Ultra v ruke používateľa
Zdroj: PhoneArena

Nový projekt, ktorý nadväzuje na podobnú iniciatívu z minulosti ponúka každému majiteľovi iPhonu možnosť vyskúšať si rozhranie One UI. Juhokórejský gigant ku celému projektu vytvoril aj oficiálnu pristávaciu stránku, v ktorej sa dozviete všetko dôležité.

Celé to funguje veľmi jednoducho. Akonáhle kliknete sem, na webe sa objaví QR kód, ktorý je potrebné naskenovať. Potom vás zariadenie vyzve, aby ste si pridali záložku „Try Galaxy“ na pracovnú plochu (urobte to, aby bol zážitok stopercentný).

Na záver už iba kliknete na záložku na pracovnej ploche a vstúpite do systému One UI. Funguje to s iPhonom 7 a operačnými systémom iOS 14 alebo novšími.

Podľa nášho názoru ide o zaujímavý spôsob propagácie zo strany Samsungu, ktorý môže byť v konečnom dôsledku účinný. Ľudia si vyskúšajú konkurenčné používateľské rozhranie a na základe toho sa sami rozhodnú, či pre nich predstavuje príliš veľkú zmenu alebo nie. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 majú čip U1 Wideband. Na čo im slúži?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -