Spoločnosť Samsung nefunguje len ako výrobca smartfónov ale aj ako výrobca komponentov pre smartfóny. Teraz je tu zaujímavá novinka. Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.

Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.

Už už to vyzeralo, že časy, kedy nie je dôležité ako fotoaparát fotí ale to koľko má megapixelov sú dávno preč, teraz sa ukazuje, že to nie je celkom pravda. Firmy aj dnes ponúkajú šialené množstvo megapixelov.

Samsung všek prišiel s niečim, čo musí prísť zbytočné snáď úplne každému vrátane profesionálnych fotografov. Čip s rozlíšením 108 megapixelov. Zaujímavé je navyše aj to, že ho zatiaľ nechce použiť vo vlastných smartfónoch. Ponúka ho Čínskej firme Xiaomi, ktorá už stihla ohlásiť uzavreté partnerstvo s Juhokórejským gigantom a tiež to, že predstaví vôbec prvý smartfón, ktorý príde s technológiou ISOCELL. To môže byť veľmi nepríjemná konkurencia špeciálne pre spoločnosť Apple.

Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.

Fotoaparáty v smartfónoch ešte neskončili so svojou evolúciou.

Človek si myslí, že smartfóny už v dnešnej dobe nemajú čo ponúknuť všeobecne a už vôbec nie, čo sa týka fotoaparátu. Všetky fotia super a niektoré trochu lepšie. Už aj s lacným zariadením sa dajú ale urobiť nádherné zábery.

Ako sa ale ukazuje, niektorí výrobcovia plánujú v budúcnosti posúvať latku príliš vysoko a Apple nie je výnimkou. Hoci jeho konkurencia už dávno využíva 3 a viac šošoviek objektívov, pre neho to bude novinka. V septembri by nám mal ukázať jeden z najlepších fotoaparátov sveta v mobilnom zariadení.

Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.
Samsung predstavil fotoaparát so 108 MPx. Ponúka ho Xiaomi.

Jeho prvenstvo ale nemusí potrvať príliš dlho. Po ňom plánuje spoločnosť Xiaomi predstaviť svoje super, fotografické zariadenie, ktoré zmetie zo stola všetko to, čo teraz v smartfónoch poznáme pod pojmom kvalitný fotoaparát.

Postará sa o to aj Juhokórejský Samsung. Sme preto zvedaví ako to dopadne. Myslíte, že 108 MPx má v reálnom svete využitie alebo ide len o dobré marketingové číslo? Zaujímavá je aj informácia, že Samsung už minulý rok predstavil čip s tak šialeným rozlíšením. Konkrétne sa jednalo o 64 MPx. Do sériovej podoby sa však zatiaľ nedostal…

Prečítajte si tiež  Elon Musk si opäť kopol do Apple. Skritizoval zatiaľ nepredstavený iPhone 15
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultformac.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here