13. októbra sa dočkáme ďalšieho Apple Eventu. Technologický gigant predvedie iPhone 12 v štyroch prevedeniach + ďalšie produkty. Jedným z nich mal byť aj lokalizačný prívesok AirTag. Ako sa však ukazuje, firma ho odkladá na začiatok roka 2021.

AirTag v októbri nedorazí. Počkáme si do roku 2021.

S týmto produktom to začína byť nekonečný príbeh. Prvé informácia o jeho uvedení na trh sa objavili ešte v lete 2019. Od tej doby čakáme a čakáme. Októbrový event s iPhonom 12 je priam ideálnou príležitosťou na jeho predstavenie. Ako však poznamenal Jon Prosser, firma ho znova odkladá.

Dôvody nie sú známe, no zvyčajne sa toto deje vo chvíli, keď vzniknú komplikácie v rámci dodávateľských reťazcov. V roku 2020 ich mohla spôsobiť pandémia koronavírusu. Lokalizátor tak bude meškať viac ako 18 mesiacov.

Prosser prezradil, že firma ho ukáže najskôr v marci 2021. Bude to cca rok po predstavení iPadu Pro (2020). Ťažko teraz povedať, či Apple chystá ďalší event s novými produktami, alebo ho odprezentuje len formou tlačovej správy + videa. Na takéto informácie si budeme musieť počkať.

AirTag má mať jedinečnú schopnosť lokalizovať vaše kľúče alebo peňaženku (bol by tu pripnutý alebo odložený). Na všetko poslúži ultraširokopásmová technológia, ktorú nájdeme v iPhone či Apple Watch Series 6 – pod názvom U1 Wideband.

Do komentára nám napíšte, či ste sa na tento produkt tešili alebo vám príde zbytočný.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 16 môže dostať revolučnú novinku, ktorá zmení používanie tlačidiel
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here