13. októbra sa dočkáme ďalšieho Apple Eventu. Technologický gigant predvedie iPhone 12 v štyroch prevedeniach + ďalšie produkty. Jedným z nich mal byť aj lokalizačný prívesok AirTag. Ako sa však ukazuje, firma ho odkladá na začiatok roka 2021.

AirTag v októbri nedorazí. Počkáme si do roku 2021.

S týmto produktom to začína byť nekonečný príbeh. Prvé informácia o jeho uvedení na trh sa objavili ešte v lete 2019. Od tej doby čakáme a čakáme. Októbrový event s iPhonom 12 je priam ideálnou príležitosťou na jeho predstavenie. Ako však poznamenal Jon Prosser, firma ho znova odkladá.

- Reklama -

Dôvody nie sú známe, no zvyčajne sa toto deje vo chvíli, keď vzniknú komplikácie v rámci dodávateľských reťazcov. V roku 2020 ich mohla spôsobiť pandémia koronavírusu. Lokalizátor tak bude meškať viac ako 18 mesiacov.

Prosser prezradil, že firma ho ukáže najskôr v marci 2021. Bude to cca rok po predstavení iPadu Pro (2020). Ťažko teraz povedať, či Apple chystá ďalší event s novými produktami, alebo ho odprezentuje len formou tlačovej správy + videa. Na takéto informácie si budeme musieť počkať.

AirTag má mať jedinečnú schopnosť lokalizovať vaše kľúče alebo peňaženku (bol by tu pripnutý alebo odložený). Na všetko poslúži ultraširokopásmová technológia, ktorú nájdeme v iPhone či Apple Watch Series 6 – pod názvom U1 Wideband.

Do komentára nám napíšte, či ste sa na tento produkt tešili alebo vám príde zbytočný.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.