Spoločnosť Samsung vstupuje so svojimi smartfónmi Galaxy S24 do novej éry a ponúka súbor funkcií umelej inteligencie, ktoré tieto zariadenia odlišujú od väčšiny konkurentov.

Je tu však háčik, ktorý môže používateľov zaskočiť. Tieto pokročilé nástroje nemusia byť totiž zadarmo na neobmedzene dlhú dobu. Ako je uvedené v poznámke pod čiarou v online zoznamoch spoločnosti Samsung pre Galaxy S24 a jeho varianty, hoci sú možnosti umelej inteligencie v súčasnosti bezplatné, platiť to môže len do konca roka 2025.

Toto odhalenie, na ktoré pôvodne upozornil na sociálnej sieti X (bývalom Twitteri) @AdamJMatlock naznačuje, že AI funkcie spoločnosti Samsung – hlavný predajný argument radu Galaxy S24 – sú grátis približne na dva roky od zakúpenia zariadení. Po tomto období zostáva nejasné, či Samsung zavedie za tieto služby poplatok, alebo či prijme klasický model predplatného.

Balík AI nástrojov spoločnosti Samsung je pôsobivý a obsahuje nástroje od prekladov až po pokročilé funkcie, ako je generatívna úprava a prepis textov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Zatiaľ čo niektoré z nich fungujú priamo v zariadení, tie zložitejšie sa spoliehajú na cloudové spracovanie, najmä s využitím modelov Gemini od spoločnosti Google.

Reakcia verejnosti a porovnanie s prístupom spoločnosti Google

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: Samsung

Tento vývoj v stratégii umelej inteligencie spoločnosti Samsung vzbudil pozornosť celého sveta. Prieskum, ktorý uskutočnil portál 9to5Google ukázal, že viac ako 70 % účastníkov by nebolo ochotných platiť navyše za AI funkcie vo svojich telefónoch.

Postoj spotrebiteľov pripomína podobnú situáciu, ako v prípade zariadenia Nest Hub (2. generácia) od spoločnosti Google, kde bol avizovaný podobným model predplatného pre funkciu snímania spánku, ktorý sa však nikdy nezrealizoval.

Keďže spoločnosť Samsung napreduje so svojím radom Galaxy S24 s umelou inteligenciou, vynára sa otázka, nakoľko udržateľný je bezplatný prístup k týmto pokročilým funkciám.

Hoci spoločnosť zatiaľ neobjasnila podrobnosti o budúcich nákladoch alebo predplatnom, ide o vývoj, ktorý by mohol zmeniť spôsob, akým používatelia komunikujú s funkciami AI vo svojich smartfónoch. Nechajme sa prekvapiť, ako to teda vo finále dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zisky Samsungu klesli o 27%!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -