Apple a Samsung si nekonkurujú iba v oblasti smartfónov, tabletov či smarthodiniek. Obe technologické spoločnosti sa zaoberajú aj výrobou počítačových zariadení, pri ktorých je predpoklad, že sa môžu na seba podobať. Dnes sa pozrieme na pomerne nový 32″ monitor M8 od Samsungu, ktorý sa svojim dizajnom inšpiroval z iMacu 24″. A napriek tomu, že by sme ho mohli haniť, v skutočnosti si myslíme, že jeho nákup dáva zmysel.

Zariadenie, ktoré pripomína populárny výrobok od Apple nemá bradu v spodnej časti, no rovnako sa ponúka v rôznych farebných prevedeniach a jeho jednoduché tvary inšpiráciu z iMacu ani neskrývajú. To ale vôbec nevadí. V skutočnosti je totiž monitor M8 od Samsungu pomerne slušne vybavený a zďaleka vám nebude slúžiť len ako externá obrazovka na prehrávanie obsahu. Dokáže toho ďaleko viac aj bez napojenia na kábel.

- Reklama -

Ešte predtým, než si k tomu povieme viac, pozrime sa na cenu. Samotná spoločnosť Samsung.sk predáva monitor M8 na slovenskom trhu za pomerne neštandardných 816 € s DPH. To je celkom pálka. Ak však zariadenie kúpite v Datacomp.sk, ušetríte krásnych – 25 %, nakoľko tu je v ponuke od 609 € s DPH.

A ak by ste chceli ešte jednu známu spoločnosť, ktorá monitor M8 predáva za super cenu, tak je to Mall.sk. Tu zaň zaplatíte stále veľmi prijateľných 738,97 € s DPH. Najvýhodnejšie ponuky na jeho nákup nájdete tu. Pochopiteľne, voľbu predajcu nechávame na vás.

Samsung vybavil svoj „iMac“ M8 monitor špičkovými technológiami

Samsung M8
Zdroj: Samusng

Ako sme už spomenuli vyššie, monitor M8 od Samsungu ponúka špičkové 4K rozlíšenie a taktiež uhlopriečku až 32″, čo je o dosť viac, ako má súčasný iMac 24″. Okrem toho v ňom nájdete aj vstavané 2.2-kanálové reproduktory, ktoré majú realistický a veľmi bohatý zvuk. Nemusíte ich teda dokupovať v samostatnom predaji.

Rovnako tak bol monitor M8 od Samsungu vybavený aj inteligentnou kamerou, ktorá vám umožní komunikovať skrz video-hovory a čo je dôležitejšie, tak aj bez použitia počítača dokážete na jeho obrazovke prezerať dokumenty alebo internetové stránky. Zďaleka to teda nie je obyčajný „hlúpy“ monitor za 609 €.

Ďalšou zaujímavosťou je možnosť napojenia na vzdialený počítač bez ďalšieho príslušenstva a takisto podpora vstavanej funkcie Xbox GamePass, vďaka ktorej môžete hrať hry aj bez napojenia hracej konzoly. Čo je tiež dôležité, monitor M8 od Samsungu podporuje aj štandard AirPlay 2 od Apple.

Samsung M8 monitor AirPlay 2
Zdroj: Samsung

Jednoducho naň napojíte svoje Apple zariadenia (napríklad iPhone alebo iPad) a obsah z nich viete v reálnom čase premietať na obrovskej 32″ obrazovke.

Samsung M8 monitor a Mac mini M2 sú pekelná kombinácia, ktorá prekoná iMac 24″ nie len cenou

Samsung M8 Monitor
Zdroj: Samsung

Dôvod, prečo o tomto monitore vlastne píšeme je ten, že ide o skvelú voľbu pre všetkých Apple používateľov. Aby sme to lepšie vysvetlili. Pokiaľ si kúpite iMac 24″ s procesorom M1, ktorý bude mať aspoň trochu konkurencieschopný výkon voči novému Macu mini M2, na iStores.sk zaň zaplatíte 1 599 € s DPH. Overiť si to môžete tu.

Ak si však kúpite nový Mac mini s procesorom M2, u rovnakého predajcu zaň zaplatíte iba 699 € s DPH. Prirátajme k tomu cenu za monitor M8, ktorá sa pohybuje na úrovni 609 € s DPH a vo výsledku sme na 1 308 € s DPH s tým, že ešte treba myš a klávesnicu. Mac mini s procesorom M2

Mac mini na stole v držiaku
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Originálnu myš od Apple Magic Mouse 2 dnes kúpite za 74,63 € s DPH a klávesnicu Magic Keyboard za 102,08 € s DPH. Suma sumárom sme teda na cene 1 484,71 € s DPH, čo je ešte stále o 114 € menej, akoby ste si kúpili menší a podstatne slabší iMac 24″ s displejom! Samsungu teda za jeho „32 kópiu“ vlastne môžeme poďakovať.

Čo všetko potrebujem na stavbu počítača: 

Aby ste v tom mali lepší prehľad, všetky položky sme rozpísali aj pod tento odstavec.

  • Monitor Samsung M8 – 609 € s DPH
  • Mac mini M2 – 699 € s DPH
  • Magic Mouse – 74,63 € s DPH
  • Magic Keyboard – 102,08 € s DPH
  • *Magic Keyborad (numerická) – 104,9 € s DPH

Ceny uvedené v článku sa môžu v priebehu času mierne meniť. Napíšte nám do komentára, či vám dáva nami popisovaná kombinácia zmysel. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a postrehy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Cena
Dizajn
Funkcie
Kvalita zobrazenia
Kvalita reproduktorov
Kompatibilita s Apple zariadeniami
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
samsung-smart-monitor-m8-skopiroval-imac-24-kupite-ho-extremne-lacno-a-dokonca-sa-vam-to-aj-viac-oplatiAj keď monitor M8 od Samsungu evidentne kopíruje iMac 24", je to vlastne dobré. Vďaka tomuto zariadeniu si totiž môžete poskladať špičkový počítať od Apple s vyšším výkonom, väčšou 32" obrazovkou a hlavne nižšou cenou. Za nás sa to určite oplatí.