Ešte pred pár rokmi sa hovorilo o tom, že spoločnosť Apple by mohla vydať svoj prvý skladací iPhone už v roku 2023. Dnes vieme, že táto predpoveď je vzhľadom na aktuálne okolnosti nereálna. Každopádne je však isté, že Apple na iPhone so skladacím displejom pracuje. Kedy dôjde ku jeho uvedeniu na trh?

Na túto problematiku sa pozrel portál 9to5mac. Na základe novej správy a prieskumu trhu naznačil, kedy by Apple mohlo vstúpiť do úplne nového segmentu mobilných zariadení. Ak sa na iPhone so skladacím displejom už tešíte, máme pre vás zlé správy. Na tento produkt si žiaľ ešte chvíľu budete musieť počkať. Zariadenie sa totiž podľa informácií neukáže v predaji skôr, ako v roku 2025. Na druhej strane, v roku 2027 sa už môže predávať v obrovských množstvách. Odhady hovoria o 100 000 miliónoch predaných kusoch!

Spoločnosť Apple má v súčasnosti svoj klasický prístup ku tejto technológii. Všetkých ostatných výrobcov necháva, nech ju vyvinú a vychytajú na nej prípadné chyby. Pokiaľ sa uplatní na trhu, technologický gigant z Cupertina ukáže svoje vlastné konkurenčné riešenie.

Podobne to bolo aj pri iPade v roku 2010, či Apple Watch v roku 2014. Aj do tej doby sme poznali tablety a inteligentné hodinky, no žiadne z týchto zariadení neboli dostatočne dobré, ako to, čo nám ponúklo napokon Apple. O AirPods z roku 2016 ani nehovoríme…

Skladací iPhone tu mohol byť ešte v roku 2023

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Ešte v roku 2021 zverejnil analytik Ming-Chi Kuo správu, v ktorej napísal, že spoločnosť Apple môže predstaviť svoj prvý skladací iPhone už v roku 2023.

Zároveň v nej ale dodal, že to do veľkej miery závisí na tom, či bude firma do tejto doby schopná vyriešiť viaceré praktické problémy, ktoré sa týkajú zariadení s ohybným displejom.

A keďže tieto problémy, ktoré súvisia najmä s odolnosťou, do dnešných dní nedokázala vyriešiť ani konkurencia, ktorá sa skladacím zariadeniam venuje už roky, nemôžeme sa čudovať tomu, že Apple do tohto segmentu ešte minimálne 2 roky nevstúpi.

Každopádne, skladací iPhone už má svoje patenty, ktoré prezrádzajú činnosť Apple na tomto produkte a rovnako sa predpokladá, že jeho cenovka môže byť na extrémne vysokej úrovni. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple začalo vo Francúzsku uvádzať skóre opraviteľnosti svojich produktov. Vyplýva to zo zákona

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -