Apple tento rok predstavilo nové iPhony s lepším výkonom. Doteraz sme z údajov mali možnosť počuť len informácie o tom, že Apple A13 Fusion je najvýkonnejší procesor je najvýkonnejším mobilným procesorom na svete. Dnes vieme viac. iPhone 11 a jeho operačná pamäť RAM poteší.

iPhone 11 a jeho operačná pamäť RAM poteší.

Minuloročné modely XS a XS Max prišli s operačnou pamäťou naladenou na kapacitu 4GB. Všetci tak nejako očakávali, že takto silný hardvér sa prenesie aj na slabší ale rovnako dobrý iPhone XR. Ten ponúkal rovnaký procesor. Nestalo sa tak. Farebná a lacnejšia verzia špičkového iPhonu dostala „pod kapotou“ len 3GB RAM. To síce nebolo málo ale predsa len by sme možno v roku 2018 očakávali viac. Ako sa ukázalo, na výkon zariadenia to napokon vplyv nemalo.

- Reklama -

Dokonca bol vo veľa testovaniach rýchlejší ako samotné vlajkové lode (napríklad kvôli nižšiemu rozlíšeniu obrazovky) ale o pár rokov menšiu operačnú pamäť RAM majitelia pocítia na aktualizáciach iOS. Napríklad taký iPhone 6 by zrejme utiahol aj iOS 13. Dnes už ale aktualizáciu nedostane práve kvôli tomuto parametru.

Ako sa ukazuje, Apple sa tento rok trochu použilo a kritizovanú RAM-ku navýšilo. Nezískali sme síce nič prevratné ale aj 1GB je niečo. iPhone 11 ako nástupca modelu XR teda ponúka 4GB operačnej pamäte RAM podľa uniknutých informácii z Benchmarku. Podpora nových operačných systémov môže byť minimálne 4-5 rokov. Toto je aj predpokladaná maximálna životnosť zariadenia. Treba ale rátať s tým, že pravdepodobne po 3 rokoch bude musieť prísť k výmene batérie (nič finančne náročné).

Na svete sa objavilo prvé unboxing video iPhonu 11 Pro Max! - svetapple.sk
iPhone 11 a jeho operačná pamäť RAM poteší. iPhone 11 Pro/11 Pro Max nie… – svetapple.sk

iPhone 11 Pro/11 Pro Max mohol ponúknuť viac

Kým sa ale z iPhonu 11 tešíme, z modelu „Pro“ sme popravde trošíčku sklamaní. Očakávali sme totiž o čosi viac. Do vienka dostáva podľa testov opäť len 4GB, ktoré sú síce postačujúce ale na dnešné štandardy by sa mu hodilo minimálne 6GB tak ako naznačovali niektorí leakeri. Netvrdíme, že súčasná operačná pamäť RAM stačiť nebude. Určite bude ale predsa len ide o profi zariadenie (aspoň sa tak novinka prezentuje) a to si vyžaduje aj profi parametre.

Uvidíme čo ukážu prvé testy. Dúfame, že nové iPhony budú skutočne v porovnaniach rýchlejšie ako všetky ostatné konkurenčné zariadenia a že práve verzia Pro nedoplatí na menšiu operačnú pamäť. Keďže majú aj iPhone 11 a aj iPhone 11 Pro tento parameter na vlas rovnaký, je celkom reálne, že práve lacnejší model dosiahne v testoch lepšie výsledky. Nechajme sa prekvapiť.

Prečo iPhone 11/11 Pro nemá 5G? Apple zrejme čaká na technológiu. - svetapple.sk
Prečo iPhone 11/11 Pro nemá 5G? Apple zrejme čaká na technológiu. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.