Ak v komunite používateľov jablkových telefónov nie ste žiadnym nováčikom, potom určite viete u funkcii Back Tap, ktorou disponujú iPhony už niečo cez dva roky. Funkcia ťuknutia na zadnú stranu iPhonu dorazila spolu s uvedením systému iOS 14. Teraz je k dispozícii pre zariadenia Samsung Galaxy S a Flip, hoci jej nastavenie na Androide nie je až tak jednoduché.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 sa môže vzdať tejto dôležitej funkcie, aby mohol konkurovať iPhonu 14 Pro Max. Ľudia ju nepotrebujú

Back Tap je funkcia v iPhone, ktorá umožňuje používateľom priradiť rôzne akcie dvojitému alebo trojitému klepnutiu na zadnú stranu smartfónu. Jedná sa tak v podstate o akési „tlačidlo naviac“. Funkcia je určená na uľahčenie prístupu, pričom mnohí používatelia si ju obľúbili najmä vďaka tomu, že umožňuje rýchle zapnutie baterky alebo spúšťa vopred definované pokyny iPhonu.

Možnosť Back Tap bola pridaná aj do zariadení Pixel so systémom Android 12, no spoločnosť Samsung túto funkciu napokon nezaviedla do svojho vlastného používateľského rozhrania One UI. Podľa nových informácií sa teraz táto skutočnosť mení, pretože Back Tap prichádza aj na telefóny Samsung Galaxy prostredníctvom nového nástroja s názvom Good Lock.

Samsung Galaxy S22 v ruke používateľa
Zdroj: GSMArena

Modul s názvom RegiStar v ňom dáva používateľom možnosť prispôsobiť a zmeniť usporiadanie ponuky nastavení a zmeniť gestá zariadenia. Prostredníctvom neho môžu používatelia pridať vlastné gesto v štýle ťuknutia na zadnú stranu, ktoré vykoná akcie po dvojitom poklepaní na zariadenie.

Spoločnosť Samsung predstavila celú aplikáciu Good Lock ako metódu na prispôsobenie používateľského rozhrania. Používatelia môžu pridávať moduly, ktoré vykonávajú konkrétne akcie a definované skratky, pričom všetky možnosti sú vytvorené a oficiálne schválené spoločnosťou Samsung.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -