Nový smartfón s označením „Ultra“ už klope na dvere a nie je to avizovaný iPhone 15 Ultra, ktorý vraj pomaličky chystá spoločnosť Apple vo svojich cupertinských laboratóriach.

Ešte oveľa skôr sa juhokórejský Samsung chystá uviesť na trh svoju novú generáciu zariadení z radu Galaxy, pričom model Galaxy S23 Ultra má byť vlajkovou loďou celej ponuky.

Nie je prekvapením, že pripravovaný smartfón, ktorý príde s výkonnejším procesorom a novým 200 Mpx snímačom fotoaparátu, je momentálne najočakávanejším telefónom s operačným systémom Android.

Ako však naznačuje PhoneArena, výrobca môže prísť so zmenou, ktorá sa nebude páčiť jeho verným zákazníkom. Súvisí to so stylusom S-pen.

Odstráni spoločnosť Samsung stylus zo svojho smartfónu? 

Samsung Galaxy S Pen
Zdroj: PhoneArena

Pokiaľ sa pozrieme na Samsung Galaxy S22 Ultra a všetkých ostatných konkurentov, rýchlo zistíme, že prakticky nikto nepoužíva dodatočný stylus na ovládanie.

Tento prvok sa stal pevnou súčasťou modelovej rady „Note“ už pred rokmi a dodnes sa zachoval v šasi zariadenia. A hoci má určite svoju používateľskú základňu, povedzme si na rovinu, že pri smartfóne nedáva stylus až taký zmysel, ako napríklad pri tabletoch. Predsa len tu máme naše prsty, s ktorými sa pracuje pohodlnejšie.

A aj keď sa jeho zakomponovanie do tela zariadenia nemusí zdať ako príliš veľký problém, pokiaľ sa pozriete na jeho rozmery, rýchlo zistíte, že tu zaberá pomerne dosť miesta a pre veľa ľudí je vlastne úplne zbytočný.

Samsung by do vlajkovej lode mohol pridať napríklad väčšiu, až 6 000 mAh batériu, s ktorou by odrovnal aj iPhone 14 Pro Max či minuloročný iPhone 13 Pro Max, ktorý prekvapivo kráľuje drvivej väčšine testov. Rovnako tak by odstránením stylusu mohlo zariadenie získať silnejší reproduktor, kvalitnejší mikrofón, návrat AUX pripojenia a mnoho ďalšieho.

Viac ako 60 % majiteľov tento stylus vôbec nepoužíva 

iPhone 14 Pro Max a Samsung Galaxy S21 Ultra
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang / Zana Latif (úprava redakcie)

Dôležité je doplniť, že PhoneArena urobila aj malý prieskum čítateľov, v rámci ktorého sa pýtala, koľko ľudí používa dotykový stylus vo svojom Samsungu. Odpoveď bola prekvapivá, pretože len 28 % ľudí uviedlo, že ho používa / používa pravidelne.

Až 60 % zúčastnených potom v ankete uviedlo, že stylus nepoužíva pravidelne, čo znamená, že práve pre nich tvorí zbytočný komponent vo vnútri zariadenia. Zvyšných 12 % nevedelo na anketu odpovedať, no to len svedčí o tom, aký nezaujímavý je v súčasnosti stylus v smartfóne.

Používatelia už nechcú stylus v smartfóne od Samsungu
Zdroj: PhoneArena

Pokiaľ by ho teda spoločnosť Samsung z modelovej rady Galaxy S23 Ultra odstránila, určite by tým „zabila“ kúsok svojej ikonickej histórie. Na strane druhej by ale išlo o praktickú zmenu, vďaka ktorej by sme sa dočkali iných, oveľa praktickejších noviniek.

Prečítajte si tiež  Jailbreak tweak – WatchNotifications

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Mal by si Samsung Galaxy S23 Ultra ponechať stylus alebo by sa ho mohol konečne vzdať a získať tak väčšiu batériu či iné vylepšenia? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -