Tvorcovia aplikácie na rozpoznávanie skladieb Shazam vo svojej tlačovej správe uviedli, že sa im podarilo prekonať hranicu jednej miliardy vykonaných shazamov mesačne. Dcérska spoločnosť Applu rozpoznala od svojho uvedenia na trh v roku 2002 už viac ako 50 miliárd skladieb.

Apple aktualizovalo Shazam pre Android. Urobilo zaujímavý krok!
Apple aktualizovalo Shazam pre Android. Urobilo zaujímavý krok!

Apple získalo Shazam v roku 2018 a od tej doby postupne pridáva jeho funkcie hlboko do svojich služieb a operačných systémov, vrátanie ovládacieho panelu na iPhone a ShazamKit-u pre vývojárov v iOS 15.

- Reklama -

Spoločnosť Apple označila Dance Monkey od Tones and I za najviac „shazamovanú“ skladbu všetkých čias.

Viceprezident pre Apple Music a Beats, Oliver Schusser uviedol, že Shazam pomáha používateľom vyhľadávať úžasné skladby a zviditeľňuje umelcov.

„Shazam je synonymom mágie,“ doplnil Schusser.

Ako funguje vyhľadávanie? 

Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?
Návod: Ako pomocou Apple Watch zistiť aká pesnička hrá v rádiu?

Vďaka miliarde nájdených titulov mesačne ide o jednu z najpopulárnejších aplikácii na vyhľadávanie skladieb na svete.

Je obľúbená medzi fanúšikmi, ktorí sa takmer okamžite dozvedia názov pesničky i mená umelcov, ktorí sa vďaka nej zviditeľnia.

Technológia funguje na princípe vytvárania digitálneho podpisu zaznamenaného zvuku, ktorý je pre ľudí nezrozumiteľný. Tento podpis je ďalej porovnávaný s rozsiahlym katalógom hudby, napríklad aj v knižnici Apple Music.

S iOS 15 prináša spoločnosť Apple túto funkciu aj pre aplikácie tretích strán, prostredníctvom novinky pomenovanej ako ShazamKit. Vývojári môžu využívať obsah z knižnice Shazamu alebo si vytvoriť ich vlastné katalógy zvukov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.