Siri je dobrým pomocníkom na každý deň. Nie vo všetkom je ale dokonalá. Apple sa však snaží aby to tak nebolo. Siri bude inteligentnejšie odpovedať na otázky, s vyhľadávaním cez Safari. Bola to jej slabina.

Siri bude inteligentnejšie odpovedať na otázky, s vyhľadávaním cez Safari.

Ak mala Siri doteraz s niečim problém, boli to otázky, ktoré ste jej položili a nevedela na ne priamo odpovedať. Na základe vašej žiadosti mohla začať vyhľadávať na internete a výsledok vyhľadávania vám ponúkla formou odkazu na stránku. Tú ste následne rozklikli a pokračovali v hľadaní odpovede manuálne.

- Reklama -

Je to možno užitočná funkcia ale išlo by to aj lepšie však? Vie o tom aj Apple a presne preto ju vylepšilo. Siri by po novom nemusela ponúkať len odkaz. Mohla by prehľadať celú stránku a v sekunde vám poskytnúť priamu odpoveď na vašu otázku. Nie je to navyše len utopistická teória. Je to prax. Apple už funkciu testuje.

Siri bude inteligentnejšie odpovedať na otázky, s vyhľadávaním cez Safari. - svetpaple.sk
Takto vám Siri odpovie dnes – svetapple.sk

Apple už funkciu testuje

Dnešná prax ukázala, že Siri už reálne dokáže takto pracovať s prehliadačom Safari. Redakcia magazínu 9to5mac sa to rozhodla vyskúšať na vlastnej koži. Inteligentnej hlasovej asistentke položila otázku, “Wow long does a check take to clear”.

Siri nezaváhala a okamžite odpovedala. Rovnako tak dostala aj otázku, ako asi dlho trvá cesta na mesiac. Opäť sa v sekunde objavila odpoveď, ktorá hovorila o troch dňoch. Popri odpovedi dostanete aj priamy zdroj na článok, ktorý pojednáva o danej skutočnosti. Ak sa teda Siri pomýlia, nie ste si istý alebo chcete vedieť o určite skutočnosti ešte viac, jednoducho kliknete a je to.

Pre našinca sa možno služba zdá trochu zbytočná. Predsa len Siri stále nevie po slovensky a pravdepodobne ani tak skoro vedieť nebude. Na druhú stranu mnohí používatelia komunikujú so Siri aj pomocou angličtiny a nerobí im to problém. Nie je to teda ideálne ale stačí to. A čo vy?

Siri bude inteligentnejšie odpovedať na otázky, s vyhľadávaním cez Safari. - svetpaple.sk
Siri bude inteligentnejšie odpovedať na otázky, s vyhľadávaním cez Safari. – svetpaple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here