Dlhodobý súboj hudobných služieb pokračuje. Spotify zverejnil svoje finančné výsledky a vyzerá to na silnú porážku Apple. Ten má okolo 60 miliónov používateľov. Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.

3Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť.

Apple Music je služba, ktorá odštartovala s príchodom iPhonu 6S/6S Plus a teda v roku 2015. Odvtedy zbiera úspechy a neustále rastie. Podľa posledných správ, ktoré zverejnilo Apple sa jej mimoriadne darí. Za 4 roky dokázala získať až 60 miliónov platiacich používateľov po celom svete, čo teda nie je málo.

Nedávno firma zrušila 3 mesačnú skúšobnú dobu a nahradila ju „len“ jednomesačnou, pretože pravdepodobne mnohí zneužívali túto pomerne dlhú lehotu a raz za tri mesiace si službu obnovili cez iný účet. Môžeme očakávať, že v blízkej dobe aj tento krok získa na stranu Apple niekoľko miliónov ľudí, ktorí zrazu začnú za službu platiť. Spotify je ale na tom podstatne lepšie.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.