V Írsku sa oplatí študovať. Vďaka novému vzdelávaciemu projektu skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Ten im bude slúžiť na účely štúdia.

Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad

Niekto si evidentne konečne uvedomil, že vzdelávanie môže byť zábavné a zaujímavé aj vďaka moderným technológiám. Na Slovensku je školstvo v katastrofálnom stave. V Škótsku budú kupovať iPady pre študentov aby ich posunuli ďalej.

Tento projekt sa odohrá v meste Glasgow. Mestská rada a kanadská spoločnosť CGI uzavreli spoločnú dohodu na zhruba 300 miliónov libier. Z týchto peňazí chcú následujúcich 7 rokov spolupracovať a svojim študentom poskytnúť iPady zadarmo. Dokopy by ich malo byť asi 47 000.

Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Brali by ste aj vy? - svetapple.sk
Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Brali by ste aj vy? – svetapple.sk

Len ná účely štúdia

Samozrejme tieto zariadenia budú určené len na účely štúdia. Akonáhle si bude chcieť študent pozerať nevhodné internetové stránky prípadne používať akékoľvek sociálne siete nikam sa nedostane. Tieto stránky budú blokované. Navyše tieto iPady budú napojené priamo na mestskú radu Glasgow vďaka čomu ich bude môcť na diaľku sledovať, uzamknúť, blokovať či dokonca úplne vymazať. Na druhú stranu ale vzdelávaniu budú vedieť určite značne pomôcť.

Každý študent v akademickom ročníku P6 až S6 dostane úplne zadarmo svoj vlastný iPad. Mladší študenti, ktorí študujú v ročníkoch P1 až P5 budú používať zdieľané iPady. Okrem 47 000 týchto produktov pre študentov bude rozdaných aj zhruba 4 900 iPadov pre samotných učiteľov. Samozrejmosťou je potom inštalácia Wi-Fi do každej miestnosti v škole.

Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Brali by ste aj vy? - svetapple.sk

Tento projekt bude mať za úlohu otestovať aj to aký majú reálny vplyv moderné technológie na vzdelávanie. Predsa len koľko krát už zastaralé učebnice nedokážu celkom nahradiť výdobytky súčasnej doby. iPad toho ponúka viac ako si myslíte. Je síce pravda, že študentov môže zbytočne rozptyľovať.

Na druhú stranu ale na ňom môžu sledovať rôzne zaujímavé dokumenty prípadne prezerať zvieratká, rastliny a podobne v 3D. iPad skrátka ponúka celkom nový spôsob akým sa dajú deti vzdelávať a my túto iniciatívu plne podporujeme.

Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Brali by ste aj vy? - svetapple.sk
Skoro 50 000 študentov v Škótsku dostane zadarmo iPad. Brali by ste aj vy? – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here