Pred pár dňami vyplávali na povrch správy, že nová vlajková loď v podobe iPhonu 13 by mohla disponovať podporou pre komunikáciu cez satelitné pripojenie. Za vyjadrením stojí dvojica najpresnejších analytikov Ming-Chi Kuo a Mark Gurman, ktorí o príchode funkcie polemizujú už nejaký čas.

Komunikácia, ktorá by mala využívať pripojenie k satelitnej komunikácii LEO by mohla byť dostupná v núdzových prípadoch, kedy nie je možný prenos cez štandardnú sieť. Ak by sme sa funkcie predsa len dočkali, mala by byť integrovaná do aplikácie Správy ako tretí protokol. Momentálne je v appke dostupná dvojica štandardných protokolov a to SMS alebo iMessage, ktorá využíva posielanie správ cez dáta.

- Reklama -

V prípade, že odošlete núdzovú správu cez protokol satelitného pripojenia, bude správa zobrazená v sivom okne. Týmto spôsobom bude užívateľ informovaný na základe farebného odlíšenia, keďže SMS správy disponujú zelenou a iMessages modrou farbou. Správy v satelitnej komunikácii by dostali limit na počet použitých znakov a taktiež by mali obchádzať režim Nerušiť.

iPhone satellite

Podľa informácií Apple pracuje na ďalšej funkcii, ktorá umožní užívateľom odosielať hlásenia a reporty o núdzových situáciách. Využitie môže nájsť napríklad na otvorenom mori alebo v lokalitách, kde je slabý alebo žiadny signál. V tomto prípade sa ale bavíme o možnosti, ktorá na trh nedorazí minimálne ďalší rok.

To, či sa nakoniec podpory satelitnej komunikácie dočkáme je zatiaľ otázne. jednalo by sa však o skutočnú revolúciu, vďaka ktorej by bolo omnoho jednoduchšie informovať autority vtedy, keď ich najviac potrebujeme aj v prípade, že nemáme prístup k signálu. Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro, na konferencii k predstaveniu nového iPhonu 13.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -