Spoločnosť Apple v roku 2022 vylepšila prémiové slúchadlá AirPods Pro a predstavila ich druhú generáciu. Jej dizajn je na prvý pohľad veľmi podobný, ako u prvej generácie no nájdeme tu niekoľko drobných zmien, ktoré zvyšujú používateľský zážitok a tiež komfort. Toto zariadenie dostalo v nabíjacom boxe napríklad reproduktory a takisto už konečne môžete ovládať hlasitosť skrz jeho dotykové plochy. AirPods Pro 2. generácie ale mierne zdraželi.

Zatiaľ čo základná cenovka AirPods Pro 1. generácie bola stanovená v čase uvedenia na trh na 279 €, z dôvodu inflácie a ďalších faktorov sa predáva druhá generácia oficiálne od 299 €. A aj keď ide bez preháňania o špičkový produkt, uvedená čiastka je dosť vysoká. Našťastie sa však na Slovensku nachádzajú predajcovia, ktorí majú AirPods Pro 2. generácie lacnejšie. Toto zariadenie objavíte po kliknutí na tento odkaz už od 247 €, čo znamená, že na jeho nákupe dokážete ušetriť veľmi slušných 52 €. A to sa oplatí.

AirPods Pro 2. generácie majú tiež v porovnaní s prvou generáciou o čosi lepšie filtrovanie okolitých zvukov (funkcia ANC). Na druhej strane, ani v staršej generácii nepracovala táto technológia zle a v porovnaní s konkurenciou by sme ju mohli označiť za vysoký nadštandard.

Ak by ste teda nechceli platiť 247 € za AirPods Pro 2. generácie, existuje alternatíva, že si kúpite starší model z roku 2021, keď prešiel menším „faceliftom“ a dostal natívnu podporu MagSafe nabíjania. No a koľko staré AirPods Pro stoja?

Keďže už nejde o novinku, na trhu ich po kliknutí na tento odkaz zoženiete od 190 €. Samozrejme, nie sú také dokonalé, ako nástupca no dovolíme si tvrdiť, že majú minimálne 90 % zhodných funkcií a vlastností.

AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: SvetApple

A ušetriť ďalších 57 € sa podľa nás v tomto prípade oplatí. Dostanete špičkový hardvér za rozumnú cenu, ktorý vám vydrží dlhé roky. Rozhodnúť sa ale musí každý sám.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods sa čoskoro začnú vyrábať vo Vietname.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -