Keďže je aktuálna situácia na Ukrajine veľmi vážna, do boja za pravdu sa naplno vložila aj polícia Slovenskej republiky. Tá na svojej Facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR pravidelne informuje o stránkach a jednotlivcoch, ktorí šíria klamstvá a propagandu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aj z tohto dôvodu vznikla takzvaná databáza proruských účtov, ktoré zavádzajú, manipulujú a klamú. Polícia sľubuje, že informácie bude v tejto databáze pravidelne aktualizovať a takisto apeluje na ľudí, aby jej posielali tipy na hoaxy prostredníctvom súkromných správ.

Polícia zároveň upozorňuje, aby si ľudia dávali veľký pozor na to, čo čítajú na internete. Predovšetkým na sociálnych sieťach sa totiž informácie šíria rýchlosťou svetla a žiaľ mnohé z nich nie sú pravdivé. Sledujte preto relevantné média a všetky podozrivé informácie overujte priamo pri ich zdrojoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here