Keďže je aktuálna situácia na Ukrajine veľmi vážna, do boja za pravdu sa naplno vložila aj polícia Slovenskej republiky. Tá na svojej Facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR pravidelne informuje o stránkach a jednotlivcoch, ktorí šíria klamstvá a propagandu.

Aj z tohto dôvodu vznikla takzvaná databáza proruských účtov, ktoré zavádzajú, manipulujú a klamú. Polícia sľubuje, že informácie bude v tejto databáze pravidelne aktualizovať a takisto apeluje na ľudí, aby jej posielali tipy na hoaxy prostredníctvom súkromných správ.

- Reklama -

Polícia zároveň upozorňuje, aby si ľudia dávali veľký pozor na to, čo čítajú na internete. Predovšetkým na sociálnych sieťach sa totiž informácie šíria rýchlosťou svetla a žiaľ mnohé z nich nie sú pravdivé. Sledujte preto relevantné média a všetky podozrivé informácie overujte priamo pri ich zdrojoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJPolícia
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.