Slovenská polícia sa snaží dlhodobo bojovať proti nepravdivým informáciám, s ktorými sa stretávame prevažne na sociálnych sieťach. Aj preto už dávnejšie vznikla na Facebooku stránka Hoaxy a podvody – Polícia Slovenskej republiky, na ktorej sú zdieľané najrôznejšie prípady dezinformácií, klamstiev, platených trollov atď. No a keďže je celý tento problém na Slovensku naozaj rozšírený, polícia SR sa rozhodla pritvrdiť.

Ako napísala vo svojom nedávnom statuse, do radov tímu na odhaľovanie hoaxov a podvodov pribudli nové kapacity, vďaka ktorým je možné tieto informácia nahlasovať nonstop 24 hodín 7 dni v týždni. Polícia uvádza, že práve vďaka podnetom od používateľov môže konať a vyvracať „nezmysly“, s ktorými sa stretávame každý deň na internete.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

V statuse je zároveň sľúbené, že tím bude odpovedať na každú správu, pokiaľ to bude jej obsah umožňovať. Ľudia sa však môžu stretnúť aj s gestom palca, ktoré zjednodušuje komunikáciu a kontrolórom umožňuje venovať dôležitejšej práci o čosi viac času. Viac sa dozviete v prepise statusu tu:

„POSILNILI SME NÁŠ TÍM, VAŠE SPRÁVY PRIJÍMAME 24/7

Analytický tím Prezídia Policajného zboru zameraný na boj proti dezinformáciám posilnil svoje kapacity, vďaka ktorým necháva otvorený príjem súkromných správ 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Vaše správy sú pre nás nenahraditeľným zdrojom informácií na aktuálne masovo šírené dezinformácie, hoaxy a podvody. Ste pre nás najlepším „softvérom“ na ich monitoring a nesmierne si Vašu podporu vážime.

Odpovedáme na každú správu. Ak to jej obsah umožňuje, odpovedáme niekedy gestom palca alebo veľmi stručne, no na to sú už naši skalní fanúšikovia zvyknutí, tak nech to nováčikovia neberú v zlom ?, ale často tým šetríme cenný čas na analýzu bludov.

Zároveň Vás upozorňujeme, že aj keď je príjem správ otvorený non stop, ich monitorovanie nie je zabezpečené neustále, ale len v pracovných dňoch. V prípade ohrozenia na živote volajte výlučne linku 158. Tejto stránke posielajte len správy týkajúce sa hoaxov, dezinformácií, strategickej komunikácie a podvodov.

Ďakujeme za Vašu podporu a pomoc.“

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -