Na trhu s bezdrôtovými slúchadlami je dnes množstvo produktov, ktoré vám ponúknu aktívne potláčanie hluku, ako aj režim transparentnosti.

Nebudeme si však klamať, že väčšina z nich funguje v porovnaní s riešením od Apple a jeho AirPods Pro 2. generácie, ktorá na Slovensku kúpite najlacnejšie tu, absolútne úboho. To sa ale nedá povedať o Bose QuietComfort Earbuds II. Špičkové slúchadlá teraz kúpite v zľave.

Bose QuietComfort Earbuds II prišli na trh v septembri 2022 a všetkým ostatným výrobcom ukázali, ako sa to má robiť. Hoci ich zďaleka nemôžeme označiť za lacné, pokiaľ do nich investujete, určite to neoľutujete. Sú jednoducho špičkové.

Koľko teda Bose QuietComfort Earbuds II stoja? Odpoveď je jednoduchá. Pokiaľ zariadenie budete nakupovať u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple m:zone, stáť vás môže až 299 €. To je v podstate rovnaká čiastka, akú by ste zaplatili aj za AirPods Pro 2 (za toľko ich ponúka výrobca).

Pokiaľ však zariadenie od Bose kúpite v spoločnosti AndreaShop.sk, ušetríte krásnych 30 € a vo výsledku zaň zaplatíte oveľa prijateľnejších 269,9 €. Keď vezmeme do úvahy, čo všetko ponúka, skutočne to stojí za to. QuietComfort Earbuds II kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku tu.

Bose QuietComfort Earbuds II majú špičkový zvuk a skoro dokonalé ANC ako pri AirPods Pro 

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: MinistryTech

Bezdrôtové slúchadlá Bose QuietComfort Earbuds II sme si samozrejme mali možnosť vyskúšať aj v redakcii SvetApple a povieme vám na rovinu, že sme na ne boli vzhľadom k cene veľmi prísni.

Ani zďaleka totiž nejde o lacné zariadenie a Bose s ním mieri k tej najväčšej konkurencii práve od spoločnosti Apple.

Napriek tomu sa nám hľadajú kritické slová len veľmi ťažko. Na Bose QuietComfort Earbuds II sa nám totiž veľmi zapáčil prejav pomerne výrazných basových tónov, ako aj dokonalo vyvážených výšok alebo stredov. Nepotrebovali sme na tom nič meniť.

V porovnaní s inými slúchadlami, ktoré si môžete kúpiť v nižších cenových reláciách ide obrovský rozdiel. V prípade QuietComfort Earbuds II nezažijete absolútne žiadny lacný plechový zvuk ale len poctivé tóny, z ktorých môžete mať dokonca aj zážitok.

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: YouTube / Mike O’Brien

Koniec koncov, hovorí sa, že kvalitné slúchadlá sa dajú rozoznať tak, že keď zavriete oči a zamyslíte sa nad skladbou, dokážete rozoznať každý jeden hudobný nástroj a ešte si aj viete predstaviť, kde sa približne nachádza.

Pri AirPods Pro 2. generácie sa nám to podarilo a musíme uznať, že výborný prejav majú aj Bose QuietComfort Earbuds II. Zvuk je farebný a nástroje budete počuť do posledných detailov. Jedným slovom VYNIKAJÚCE.

Prečítajte si tiež  Do aukcie mieri najvzácnejší iPhone sveta. Odhadovaná hodnota je astronomická
Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: YouTube / Mike O’Brien

Nech už si budete púšťať akýkoľvek žáner, vždy si ho stopercentne vychutnáte. Bose QuietComfort Earbuds II skrátka budú vyhovovať aj náročnejším poslucháčom.

Za niekoľko týždňov testovania smeruje naša výčitka snáď len k tomu, že zariadenie nemá bezdrôtové nabíjanie, na ktoré sme si pri AirPods Pro už tak nejak zvykli. To je ale asi všetko, čo nám na ňom vadilo.

ANC (aktívne potláčanie zvukov) je jedno z najlepších na trhu. Ide skrátka o stávku na istotu 

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: YouTube / Mike O’Brien

Mnohých z vás bude určite zaujímať, ako na slúchadlách od Bose funguje ANC. Túto technológiu vám ponúknu aj omnoho lacnejšie zariadenia, no jej kvalita zvykne byť v nižších cenových reláciách pomerne chabá.

Tak ako ale pri kvalite prehrávania, nič podobné na Bose QuietComfort Earbuds II nehrozí. Dokonca by sme mohli pokojne povedať, že tieto slúchadlá majú jedno z najlepších ANC na trh. Bez debaty.

Pokiaľ sa dostanete s Bose QuietComfort Earbuds II do hlučnejšieho prostredia alebo medzi ľudí, žiadne hlasy ani pazvuky vás nebudú vyrušovať. Iste, nie je to úplne dokonalé a sem tam do vašich uší prenikne nejaký ten „vonkajší“ tón. Stalo sa nám to napríklad v nákupnom centre počas rušných hodín.

Aby sme však boli féroví, s podobným efektom sme sa pomerne často stretávali aj na starších AirPods Pro prvej generácie, ktoré sa dnes na Slovensku kúpite za 200 €. Druhá generácia AirPods Pro to má vyriešené síce lepšie, no opäť ide len o elektroniku, ktorá nie je dokonalá.

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: YouTube / Mike O’Brien

Na druhej strane, slúchadlá si zvyčajne dáva človek do uší preto, aby cez ne počúval hudbu, podcasty alebo telefonoval. Na to sú predsa určené.

A ak si v takejto situácii aktivujete ANC, zažijete mimoriadne pokojné prostredie priamo vo vašej hlave. Veď ak nechcete byť vyrušovaní, môžete si kúpiť aj štuple do uší za 20 centov. Buďte to lacnejšie a účinnejšie…

Bose QuietComfort Earbuds II majú aj režim transparentnosti 

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: MinistryTech

To, čo nás príjemne potešilo bolo, že Bose QuietComfort Earbuds II majú k dispozícii transparentný režim.

Podobne ako pri ANC, aj táto technológia sa používa v mnohých lacnejších slúchadlách, no pri QuietComfort Earbuds II od Bose sa nemusíte obávať lacného prevedenia. Za svoje peniaze dostanete prvotriednu kvalitu.

Transparentný posluch skrátka môže znieť veľmi dobre, alebo potom veľmi zle, kedy z neho máte neprirodzený či dokonca nepríjemný pocit.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Ak si ale kúpite Bose QuietComfort Earbuds II, týmto problémom sa vyhnete. Transparentný posluch funguje vážne výborne a čo je dôležité, zvukový prejav je veľmi prirodzený.

Bose QuietComfort Earbuds II
Zdroj: YouTube / Mike O’Brien

Občas dokonca zabudnete na to, že máte v ušiach slúchadlá. A pre toto sa nám Bose QuietComfort Earbuds II veľmi zapáčili a odporúčame ich každému, kto nechce AirPods Pro 2. generácie.

Ak máte s týmto zariadením osobnú skúsenosť, dajte nám o nej vedieť do komentára. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -