Spoločnosť Apple je preslávená tým, že si pri vývoji mobilných zariadení ide svojou vlastnou cestou. Uzavretý ekosystém a samostatne navrhnutá platforma umožňuje to, ža sa iPhone 14 Pro Max s čipom A16 Bionic môže spoliehať na relatívne malú, len 6 GB operačnú pamäť RAM bez toho, aby to komukoľvek prekážalo.

Rovnaký prístup však zďaleka nemajú všetci výrobcovia, nakoľko v Číne chcú opäť prekonávať rekordy. Už dnes nájdete na trhu smartfóny, ktoré majú neuveriteľných 16 GB RAM. To je pravdepodobne viac, než má váš notebook. Na budúci týždeň sa ale dočkáme zariadenia, ktoré nastaví latku ešte vyššie.

Pôjde konkrétne o herný smartfón Red Magic 8S Pro, ktorý má podľa portálu GSMArena ponúkať až 24 GB operačnej pamäte RAM a procesor Snapdragon 8+ Gen 2. Čítate správne. Čínska značka sa rozhodla navrhnúť kompaktný hardvér s extrémnym výkonom, ktorý bude pripravený na tie najnáročnejšie tituly alebo úlohy.

Luxusný dizajn s RGB ventilátorom 

Red Magic 8S Pro
Zdroj: Red Magic

Red Magic 8S Pro sa už objavil aj na prvých vizualizáciách, z ktorých je jasne vidieť, že výrobca si ide svojou vlastnou cestou a vôbec sa nesnaží kopírovať spoločnosť Apple, alebo iného konkurenta. Zariadenie má veľmi luxusne pôsobiaci hranatý dizajn s displejom, ktorý skoro nemá rámčeky. Pôsobí to, ako by sa rozprestieral na celej prednej strane.

Rovnako si môžete všimnúť, že sa tu nenachádzajú žiadne výrezy pre prednú kameru, nakoľko Red Magic 8S Pro ju bude mať skrytú priamo pod zobrazovacou jednotkou. Počas hrania hier vás teda nebudú vyrušovať žiadne „mŕtve“ miesta.

Red Magic 8S Pro
Zdroj: Red Magic

Pokiaľ máte radi „herný dizajn“, k dispozícii bude aj prevedenie, v ktorom budete môcť vidieť RGB ventilátor umiestnený v zadnej časti. Podľa úniku by mal byť schopný vykonať až 20 000 otáčok za minútu. Pochopiteľne si budete môcť zaobstarať aj konzervatívnejšiu verziu, ktorá nebude kričať do sveta, že ide o herný smartfón. Dizajn však pôsobí veľmi luxusne.

Slušná hardvérová výbava vrátane herných tlačidiel 

Red Magic 8S Pro
Zdroj: Red Magic

Okrem iného bude mať Red Magic 8S Pro k dispozícii aj tri šošovky fotoaparátu v zadnej časti, konektivitu cez USB-C, 3,5 mm Jack či herné tlačidlá, ktorých súčasťou sú aj triggery. Používateľ si tiež bude môcť vyberať medzi normálnym a herným režimom.

V tejto chvíli zostáva otázne, ktorá súčasná hra, určená pre mobilné zariadenia, dokáže využiť 24 GB RAM. Odpoveď je, že pravdepodobne žiadna no rovnako ako pri produktoch od Apple musíme skonštatovať, že sa to v blízkej budúcnosti môže zmeniť a tak tento výkon určite nie je na škodu. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Apple prezentuje nové iPhony ako extrémne odolné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here