Na internete sa opäť objavil problém, ktorý môže veľmi nepríjemne uškodiť každému používateľovi iPhonu. Stačí cez iMessage poslať len tri jednoduché znaky a telefón automaticky zamrzne tak, že sa s ním nedá absolútne nič robiť. Dokonca sa nemusí rozsvietiť ani displej. O čo ide?

Problém

Na YouTube kanále EverythingApplePro sa najnovšie objavilo video, ktoré poukazuje na problém, ktorý má najnovší iPhone s prijímaním určitých znakov cez iMessage. Stačí, ak do správy zašleš bielu vlajočku, číslicu 0 a dúhové Emoji v tomto poradí a človeku, ktorému správa príde, automaticky zamrzne jeho jablkový miláčik. Tento problém je ale veľmi nebezpečný preto, lebo aj po reštarte zariadenia je veľký problém dostať sa do aplikácie správy a konverzáciu či daný text vymazať. Ak sa ti teda niečo podobné stane, iPhone ti nemusí fungovať ani po reštarte.

Problém je vtom, že zadaním týchto troch znakov chce tvoj iPhone vytvoriť dúhu, no to sa mu akosi nedarí a tak sa stále prehrieva a padá. Je to možno trošku zvláštna chyba, ale ako sme uviedli, naozaj funguje. Sami sme ju v redakcií skúsili na jednom iPhone 7 Plus a mali sme čo robiť, aby sme ho opäť dostali do funkčného stavu. Nakoniec sa nám podarilo problém úspešne eliminovať vďaka tomuto návodu. Tak či onak, neodporúčame nikomu aby niečo podobné skúšal. Človek na druhej strane nemusí byť natoľko technicky zdatný, aby vedel problém vyriešiť a môžeš mu tak kvalitne pokaziť deň.

Je pomerne zaujímavé sledovať, aké chyby sa v iOS vyskytujú. Napríklad minuloročná chyba s dátumom 1.1.1970, ktorá “na totálku” odstavila každý jeden iPhone a konať muselo samotné Apple, ktoré vydalo aktualizáciu pohotovo po tom, ako ľuďom globálne prestali fungovať iPhony po tom, čo to vyskúšali. Je celkom dobré vedieť to, že táto chyba sa už nevyskytuje v iOS 10.2.1, ktorá je v súčasnosti v štádiu beta testovania. Na druhú stranu je až šokujúce, aká maličkosť ti môže pokaziť deň a hlavne, že ti ju môže ktokoľvek poslať. Nemôžeš sa nijako brániť!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here