Ako už určite viete, spoločnosť Apple pracuje na iPhone SE 4. generácie, ktorý nám možno predstaví koncom roka 2024, ale oveľa pravdepodobnejšie až na začiatku roka 2025. Firma pri tomto modeli využije lákavú stratégiu a zmení mu dizajn s tým, že nezabudne použiť ani OLED displej. Ľudia si však neuvedomujú jednu dôležitú vec. iPhone SE 4 si môžu kúpiť v podstate aj dnes. A navyše je dostupný za perfektnú cenu.

Aby sme to lepšie vysvetlili, iPhone SE 4 má využívať dizajn iPhonu 13 s tým, že bude jemne prepracovaný. V prednej časti nájdeme klasický 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením a snímačom skenovania tváre Face ID. Na bokoch ho bude obklopovať hliníkový rám s plochými hranami a vzadu sklenená časť s podporou MagSafe, z ktorej bude vystupovať jedna šošovka fotoaparátu.

iPhone 13 síce dnes nedokáže ponúknuť taký výkonný procesor, akým bude vybavený o rok iPhone SE 4, no zrejme pôjde len o čip A16 Bionic, ktorý je o generáciu novší, ako čip A15 Bionic v iPhone 13. Netreba tu teda čakať žiadne zázraky.

iPhone 13 tiež ponúka až dve šošovky zadného fotoaparátu a navyše má aj optickú stabilizáciu snímača. Tá pri iPhone SE 4 nie je celkom istá. No a cena?

Prečo sa neoplatí čakať na iPhone SE 4? Odpoveď je prostá 

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

iPhone SE 3. generácie sa dnes oficiálne predáva za 529 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už za 404,9 €. Predpokladá sa, že jeho nástupca bude začiatkom roka 2025 štartovať buď na čiastke 549 €, alebo až 599 € za základnú verziu. A to nie je málo peňazí.

Aj preto sa vám z nášho pohľadu neoplatí čakať a oveľa lepšou voľbou je rovno si kúpiť iPhone 13, ktorý sa v čase uvedenia na trh predával od 899 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate za 543 €.

iPhone 13 Apple
Zdroj: YouTube / zollotech / Simple Alpaca / Wikimesia (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Na zariadení môžete teoreticky už dnes nejaké to euro ušetriť a hlavne si ho budete užívať približne jeden rok v čase, kedy Apple len predstaví iPhone SE 4. A to sa oplatí oveľa viac, ako čakať.

Samozrejme, ak sa na iPhone SE 4 vyslovene tešíte, nejdeme vás od čakania odhovárať. Na druhej strane, tento model bude vychádzať práve z iPhonu 13 a okrem výkonnejšieho procesora, ktorý bude v čase uvedenia na trh (2025) ešte o rok starší ako dnes neponúkne s výnimkou USB-C konektora nič výnimočné navyše. Aj preto si to treba dobre zvážiť.

Prečítajte si tiež  Pozrite si zaujímavý koncept iPhonu s displejom v sklíčku fotoaparátu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -