Hoci to bolo s Apple TV+ zo začiatku ako na horskej dráhe, jablková seriálovo-filmová služba si postupne vybudovala celkom slušnú používateľskú komunitu. Služba medzi rokmi 2021 a 2022 zaznamenala výrazný nárast spokojnosti zákazníkov a to aj napriek skráteniu bezplatného skúšobného členstva.

Prečítajte si tiež  Na Apple TV+ dorazil nádherný dokumentárny seriál Prehistoric Planet. Neuveríte, že vznikol v počítači

Podľa prieskumu spoločnosti Whip Media sa úroveň celkovej spokojnosti zákazníkov so službou Apple TV+ zvýšila zo 62% v roku 2021 na 76% počas tohto roka. Tento nárast predstavuje najväčší skok v prípade akejkoľvek streamovacej služby na trhu. To ale neznamená, že ide o najúspešnejšiu službu.

Apple TV+ samozrejme nemala najvyššiu mieru spokojnosti zákazníkov spomedzi streamovacích služieb. Jablkový gigant sa umiestnil na šiestom mieste. Predbehli ho veľkí hráči ako HBO Max, Disney+, Hulu, Netflix a Paramount+, ktorí sa v tomto poradí umiestnili na prvom až piatom mieste.

Zdroj: Whip Media

Apple má ale aj ďalší dôvod na radosť. Služba Apple TV+ zaznamenala obrovský nárast v pravdepodobnosti, že si zákazníci udržia svoje predplatné aktívne. V roku 2021 uviedlo iba 54% zákazníkov, že budú naďalej platiť za Apple TV+. V roku 2022 sa toto číslo vyšplhalo na 73%. V prípade kvality originálnych seriálov sa služba dokonca umiestnila na úctyhodnom druhom mieste.

Ako ste na tom so streamovacími službami vy? Predplácate si aj Apple TV+ alebo dávate prednosť ostatným službám? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Zdroj: Whip Media

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -