Náš svet je fascinujúci, no väčšina z nás si to neuvedomuje. Všetko to však našťastie dokážu zachytiť profesionálne kamery, ktoré vytvárajú skvelý obraz o zvieratách, o ktorých sme ani netušili, že vôbec existujú. Séria Prehistoric Planet na službe Apple TV+ však zachádza oveľa ďalej.

Seriál kombinuje špeciálne CGI efekty s najnovšími vedeckými poznatkami o dinosauroch, pričom tie sú rozdelené do piatich samostatných dielov. Podobne ako v dokumente Planet Earth, rozpráva David Attenborough o živote a chovaní týchto úžasných vyhynutých druhov, pričom obraz pôsobí tak kvalitne, ako by bol natočený v skutočnej prírode. Všetko je to ale iba efekt.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple TV+ vysiela svoj nový seriál ako dokumentárnu päťdielnu udalosť, čo znamená, že tento týždeň, bude každý deň vydaný nový diel. Navyše každá epizóda bude zachytávať odlišný biom, vďaka čomu sa divák prepracuje od púšte cez povodie, až po lesnú krajinu.

V seriáli sa predstaví široká škála vyhynutých druhov dinosaurov od klasického T-rexa a Triceratopsa, až po menej známe stvorenia, ako Deinocheirus či Pachyrhinosaurus.

Prehistoric Planet skúma to, ako tieto zvieratá žili, ako sa pohybovali, ako lovili potravu a tiež to, ako bojovali. Už len trailer naznačuje, že je to skutočne veľkolepé dielo. Určite je vhodné ako pre deti, tak aj pre dospelých.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -