Multimiliardové obchody v hernom priemysle neutíchajú a my tak môžeme byť svedkami ďalšej obrovskej akvizície. Po Microsofte, ktorý odkúpil Blizzard Activision za takmer 70 miliárd dolárov, sa o slovo hlásí aj spoločnosť SONY. Tá sa postarala o akvizíciu herného štúdia Bungie, ktoré je zodpovedné za vývoj pôvodného HALO a série Destiny.

Prečítajte si tiež  Microsoft kupuje spoločnosť Activision Blizzard. Ide o najväčší obchod v histórii herného priemyslu

Celý obchod výjde SONY na 3,6 miliardy dolárov, čo je síce v porovnaní s Activision len kvapka v mori, no aj tak sa jedná o jeden z najväčších obchodov poslednej doby. Partnerstvo s PlayStation bolo pre Bungie predvídateľným krokom už v minulosti, nakoľko práve Destiny figurovalo ako čiastočná exkluzivita pre SONY.

Tento obchod však neznamená, že hry od Bungie sa zaradia výhradne medzi exkluzivity pre konzolu PlayStation. Bungie bude aj naďalej multiplatformovým a nezávislým štúdiom a vydavateľom, pričom bude pôsobiť po boku vývojárov zo štúdia PlayStation Studios.

 

Vzhľadom na okolnosti a prerozdeľovania frontov na poli videohernom priemysle je možné, že sa v najbližších týždňoch dočkáme aj ďalších akvizícií. V komunite sa šepká, že predmetom ďalšieho multimiliardového obchodu by sa malo stať Electronic Arts. Dočkáme sa prekvapenia a zapojí sa konečne do očakávaného videoherného kolotoča aj Apple?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here