Dnes sme sa dočkali prepísania hernej histórie. Spoločnosť Microsoft bude vlastníkom štúdií Activision Blizzard, ktoré stoja za celosvetovými značkami ako Call of Duty, Diablo alebo World of Warcraft.

Tento špás vyjde firmu na 68,7 miliardy dolárov a bude sa jednať o najväčší krok Microsoftu v rámci hernej platformy. Uzavretím tejto transakcie sa stane Xbox treťou najväčšou hernou spoločnosťou, v závese za firmami Tencent a Sony.

Microsoft plánuje po uzavretí dohody pridať mnohé hry od Activisionu do služby Xbox Game Pass. Vďaka akvizícii spoločnosti Activision bude Microsoft čoskoro vydávať franchise hry ako Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty a Candy Crush pod svojou značkou. Nebude sa však jednať iba o pridávanie nových titulov, nakoľko sa na platformách Xbox a PC samozrejme objavia aj staršie série priamo v Game Passe.

Microsoft

Služba Xbox Game Pass má v súčasnosti 25 miliónov predplatiteľov a Microsoft aj naďalej pokračuje v získavaní štúdií s cieľom posilniť svoju predplatenú službu. Táto informácia sa však do istej miery týka aj nás – nadšencov jablkovej komunity. Ako iste viete, herné zážitky z Xboxu si môžeme vychutnať aj na obrazovkách iPadov či iPhonov v rámci streamovacej platformy xCloud.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.