Ak si chcete vypočuť svoju obľúbenú hudbu v tej najvyššej možnej kvalite, potrebujete výkonný hardvér. Istotou v tejto oblasti je spoločnosť Sony so svojimi WH-1000XM5. Okrem špičkového zvuku vám sprostredkujú aj prvotriedne ANC (aktívne potláčanie okolitých zvukov) a čo je najlepšie, teraz ich kúpite v príjemnej zľave.

Sony WH-1000XM5 majú elegantný a jednoduchý dizajn, s ktorým nekričia do sveta, no keď si ich nasadíte na hlavu, pôsobia exkluzívnym dojmom. Na ovládanie slúžia špeciálne dotykové plochy a keď si aktivujete ANC, budete dokonalo odizolovaní od okolitého sveta. Dôvodom je prítomnosť vylepšeného čipu QN1, vďaka ktorému je možné samotnú reguláciu hlasitosti nastavovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Sony WH-1000XM5 majú tiež Bluetooth 5.0 či NFC pre rýchle spárovanie.

No a cena? Sony WH-1000XM5 bežne štartujú na úrovni 400 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať už za 369 €. Iste, nie je to tak extrémna úspora, na akú sme zvyknutí, no nájdu sa aj predajcovia, ktorí ich majú ešte lacnejšie. Slúchadlá však neponúkajú skladom. Zároveň tiež platí, že ide o 260 € menej, ako by ste zaplatili za AirPods Max (629 €). A hoci slúchadlá od Sony nemajú tak dokonalú kompatibilitu s iOS, iPadOS, macOS či watchOS zariadeniami, kvalitou prehrávania sú podľa odborníkov ďalej.

Sony WH-1000XM5
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Nikias Molina (úprava redakcie)

Využívať ich môžete aj na telefónne hovory, pretože výrobca do nich zakomponoval 4 mikrofóny, spolu s technológiami HD Voice a Echo Cancellation. Výdrž batérie potom dosahuje až 40 hodín na jedno nabitie bez zapnutého ANC. S ním je to stále slušných 30 hodín. Sony WH-1000XM5 disponujú aj zrýchleným nabíjaním cez USB-C, vďaka ktorému môžete mať už za 3 minúty dostatok energie na prehrávanie skladieb počas 3 hodín.

Na starších Sony WH-1000XM4 výrazne ušetríte 

A ak sa vám zdajú Sony WH-1000XM5 príliš drahé, naším odporúčaním je nákup staršej generácie Sony WH-1000XM4. Áno, toto zariadenie má o čosi menej dokonalé ANC, no po stránke kvality prehrávania ide stále o to najlepšie, čo sa dá dnes za podobné peniaze kúpiť.

A aká je cena? Za Sony WH-1000XM4 zaplatíte po kliknutí na tento odkaz iba 259 €. Lepšie zariadenie v danej cenovej kategórii budete hľadať veľmi ťažko.

Sony WH-1000XM4
Zdroj: headphonesty.com

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 sú v poriadnej zľave. Sú to najlepšie hodinky na trhu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -