Hoci si najväčšiu pozornosť v rámci jablkových hodiniek ukradli prémiové Apple Watch Ultra, na ocot neostali ani modely nižšej kategórie. Zdá sa, že dvojica novopredstavených hodiniek privítala novinku, o ktorej Apple pôvodne nehovorilo. Pri prvom ohlásení Apple Watch Series 8 a druhej generácie Apple Watch SE sa na porovnávacej stránke Apple Watch uvádzalo, že oba modely podporujú Bluetooth 5.0. Teraz však vychádza najavo, že oba modely podporujú novší štandard Bluetooth 5.3.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra skrývajú obrovskú batériu. V porovnaní s Apple Watch Series 8 ide o extrémny rozdiel

Na oficiálnych webových stránkach Apple sa na niektorých miestach stále uvádzalo, že hodinky Series 8 a nové SE podporujú Bluetooth 5.0. Dnes však gigant z Cupertina sám potvrdil, že oba modely v skutočnosti podporujú Bluetooth 5.3. Nové modely hodiniek sa tak pridávajú k zariadeniam ako iPhone 14 alebo AirPods Pro 2, ktoré taktiež disponujú touto podporou.

Technológia Bluetooth 5.3 obsahuje niekoľko vylepšení funkcií s potenciálom zlepšiť spoľahlivosť, energetickú účinnosť a používateľský zážitok zo zariadenia. Jednou z nich je podpora prenosu vysokokvalitného zvuku LE audio cez Bluetooth. Zatiaľ však neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali, že spoločnosť Apple zatiaľ implementovala LE Audio do svojich najnovších produktov.

Apple Watch SE 2
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -