Nové Apple Watch Ultra doniesli svieži vietor do ponuky jablkových hodiniek. Okrem dizajnových zmien a pridania množstva funkcií sa však hodinky výrazne oddelili od ostatných modelov aj ďalšou špecifikáciou. Podľa nových zistení disponujú hodinky Apple Watch Ultra až o 76% väčšou batériou, ako model Apple Watch Series 8 45mm, ktorý bol taktiež predstavený počas konferencie Far Out.

Prečítajte si tiež  Garmin sa vysmieva Apple v spojitosti s Apple Watch Ultra. Výdrž batérie je podľa nich stále slabá

Certifikácia, ktorú si všimol portál MySmartPrice odhaľuje, že hodinky Apple Watch Ultra majú batériu s kapacitou 542 mAh. 45mm hodinky Apple Watch Series 8 sú vybavené batériou s kapacitou 308 mAh, čo predstavuje 76% nárast veľkosti batérie pre Apple Watch Ultra v porovnaní s predchádzajúcimi hodinkami Apple Watch.

Dokumenty tiež potvrdzujú, okrem rovnakého procesora, ktorý sa nachádza v hodinkách už tri generácie, sa veľkých zmien nedočkala ani batéria ak porovnávame Series 7 a Series 8.   Hodinky Apple Watch Series 8 s 41 mm puzdrom majú batériu s kapacitou 282 mAh, zatiaľ čo Series 7 majú batériu s kapacitou 284 mAh, čo je dokonca menej.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Twitter / Mikah Sargent

Spoločnosť Apple pri hodinkách Apple Watch Series 8 sľubuje rovnakú celodennú výdrž batérie ako pri predchádzajúcej generácii modelov. Tento fakt je viac než pochopiteľný, keďže sme sa v prípade batérie nedočkali žiadnych zmien. Pri hodinkách Apple Watch Ultra môžu používatelia očakávať až 36 hodín bežného používania a až 60 hodín so zapnutým režimom nízkej spotreby.

Režim nízkej spotreby, ktorý je k dispozícii na všetkých modeloch Apple Watch podporovaných systémom watchOS 9, predlžuje výdrž batérie vypnutím niektorých funkcií, ako napríklad obnovovanie aplikácií na pozadí, Always-On Display, meranie kyslíka v krvi a podobne.

Apple Watch Ultra s tromi dostupnými remienkami
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -