MacBook a 720p Face Time kamera

Obrovské potešenie strieda sklamanie. Prednú kameru v počítačoch Mac kritizujeme už roky. Jej kvalita je dlhodobo mizerná a konkurencia v danej cenovej kategórii ponúka viac. MacBook Air a MacBook Pro 13″ s procesorom M1 dostali lepšiu a schopnejšiu šošovku. Rozlíšenie je ale nedostatočné.

Technologický gigant mohol konečne využiť šancu priniesť do svojim notebookov 1080p (ktoré už ponúka aj iMac). To sa ale nestalo a budúci majitelia sa musia uspokojiť so 720p. Obrovská škoda…

Nerozumieme, prečo sa v Cupertine rozhodli tak ako sa rozhodli. Kamera má aktívnu redukciu šumu, lepší dynamický rozsah, prepracované vyváženie bielej, detekciu tváre a mnoho iného.

Možno je dôvodom tenučká konštrukcia samotného displeja a tým pádom „hardvérové obmedzenie“. Ťažko povedať. Faktom ale ostáva, že sme mierne sklamaní.

V rámci objektivity však musíme spomenúť, že počas Face Time hovorov to bude z 99% úplne stačiť. Rozlíšenie a kvalitu obrazu kazí internet a tak nie je podstatné, či máte 720p alebo 1080p kameru. Ak sa ale plánujete fotiť alebo natáčať, oveľa lepšou voľbou bude Face Time kamera na vašom iPhone. Ako sa na to pozeráte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Pred Apple Store sa objavili protesty. Pozrite sa kvôli čomu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgalusaustralis.com
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.