MacBook Pro 13″ s ARM procesorom M1

Hoci sme sa nedočkali nového dizajnu alebo väčšieho displeja, Apple prepracovalo celú hardvérovú platformu, na ktorej funguje nový MacBook Pro 13″. Tento extrémne populárny počítač prináša až 2,8x vyšší výkon a 5x vyšší grafický výkon v porovnaní s predchodcom.

Aktualizovaný MacBook Pro 13″ je podľa Applu 3x výkonnejší ako najpredávanejší počítač s operačným systémom Windows (na konferencii nebolo spomenuté, o aký model a výrobcu sa jedná). V porovnaní s novým MacBookom Air dostal aj aktívne ventilátory. Tie sa postarajú o efektívne odvádzanie tepla a eliminujú riziko prehrievania.

Z hardvérových vylepšení by sme mohli spomenúť kvalitnejší mikrofón, schopnosť fungovania so 6K displejom (Pro Display XDR) a konečne prepracovanú Face Time kameru, ktorá bola dlhé roky kritizovaná. Po novom má lepší kontrast pri slabom svetle, aktívnu redukciu šumu, vyššiu ostrosť a mnoho ďalšieho. Video žiaľ natáča len v 720p.

Najväčším benefitom nového MacBooku Pro 13″ bude výdrž batérie. Tá sa posunula na takmer dvojnásobné hodnoty. Pokiaľ si budete prezerať webové stránky, vydrží vám až 17 hodín na jedno nabitie. V prípade sledovania videa sa môžete tešiť na 20 hodinovú výdrž. V oboch prípadoch je to pravdepodobne viac, ako dokážete za jeden deň reálne minúť. Skvelá práca Apple!

Na záver by sme mali spomenúť cenu. Tá sa podľa očakávaní vôbec nezmenila. MacBook Pro 13″ s Apple Sillicon čipom M1 začína na úrovni 1299$ (1199$ pre študentov). Na Slovensku počítajte s čiastkou blízkou 1449€. Počítač bude už čoskoro dostupný u autorizovaného predajcu m:zone.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro a jeho rýchle nabíjanie: Toto by ste o ňom mali vedieť predtým, než si ho kúpite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.