Aj keď je aktuálna doba pre technologické spoločnosti z hľadiska výroby zlá, spoločnosť Apple si evidentne nesťažuje. Hoci sama pociťuje v tomto smere značné komplikácie, jej posledné finančné výsledky určite potešili všetkých akcionárov. Sú totiž rekordné.

Spoločnosť Apple dnes oznámila finančné výsledky za druhý fiškálny štvrťrok 2022, ktorý zodpovedá prvému kalendárnemu štvrťroku tohto roka. Za uvedené obdobie vykázala spoločnosť tržby na úrovni 97,3 miliardy dolárov a štvrťročný čistý zisk vo výške až 25 milárd dolárov. To predstavuje 1,52 USD na akciu.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple tiež oznámila zvýšenie dividendy z 0,22 dolára na akciu na 0,23 dolára za akciu. Akcionárom, ktorí sa stihnú zaregistrovať do 9. mája je splatná ku 12. máju. Spoločnosť Apple tiež schválila zvýšenie svojho programu spätného odkúpenia akcií o 90 miliárd USD.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Rekordné výsledky za tento štvrťrok sú dôkazom zamerania spoločnosti Apple na inovácie a našej schopnosti vytvárať najlepšie produkty a služby na svete,“ povedal Tim Cook, CEO Apple.

Následne dodal: „Teší nás, že sme zaznamenali silnú odozvu zákazníkov na naše nové výrobky a pokrok, ktorý robíme v snahe dosiahnuť uhlíkovú neutralitu v celom našom dodávateľskom reťazci a vo výrobkoch do roku 2030.“

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -