Dnes ráno sme na našej Facebook stránke vytvorili anketu. Zaujímalo nás, koľko z vás počúva hudbu cez Apple Music a koľkí sú verní konkurenčnej platforme Spotify. Po tom ako svoj hlas udelilo už 1600 používateľov môžeme hovoriť o výsledkoch. Tie nás neprekvapili.

Spotify je na Slovensku populárnejší ako Apple Music.

Službu Spotify registrujeme na Slovenskom trhu už celé roky. Pôvodne vznikla ešte v roku 2006 ale pochopiteľne ju ľudia začali používať až niekedy v rokoch 2010-2012 s príchodom moderných smartfónov. Na trhu má teda v tomto smere výhodu. Aj štatistiky hovoria o tom, že globálne má približne raz toľko predplatiteľov, ako konkurenčná služba od Applu.

Pod článkami na túto tému sa nám veľmi často zobrazujú rôzne reakcie. Presne preto sme chceli získať odpoveď na to, koľko ľudí medzi našimi fanúšikmi využíva Spotify a koľko Apple Music. Meranie bolo veľmi jednoduché a tak má len informatívny charakter.

Použili sme na to anketu na našej Facebook stránke. Dopredu upozorňujeme, že drvivá väčšina ľudí, ktorí sa do ankety zapojili boli fanúšikmi našej stránky www.svetapple.sk. Na základe toho môžeme veľmi predpovedať, že vlastnia aspoň jeden Apple produkt.

Výsledky ankety nás neprekvapili

Nakoľko je u nás Spotify celé roky, výsledky našej ankety nás v podstate ani neprekvapili. Už sme tak nejako automaticky očakávali, že vyhrá práve táto platforma. Súboj bol ale pomerne tesný.

Do merania sa napokon zapojilo až 1600 ľudí s tým, že hlasovanie prebieha aj naďalej. Čísla sa teda môžu ešte mierne poposúvať. Neočakávame však, že sa zmení poradie jednotlivých služieb. Apple Music si získalo podporu asi u 44% používateľov. Spotify má po 7 hodinách až 56%.

Spotify je u fanúšikov Apple na Slovensku populárnejší ako Apple Music.
Spotify je u fanúšikov Apple na Slovensku populárnejší ako Apple Music.

Samozrejme, že na trhu máme aj iné streamovacie platformy. Na Slovensku bol dosť dlho populárny Deezer, vďaka špeciálnym balíčkom od nemenovaného operátora. Nakoľko sme ale do hlasovania zapojili len tieto dve služby, nepredpokladáme, že sa tu objavilo veľké množstvo hlasov od používateľov, ktorí ich vôbec nepoužívajú. Pokiaľ však bude záujem, môžeme urobiť ďalšiu, trochu rozsiahlejšiu anketu.

Situáciu budeme samozrejme sledovať aj naďalej a o jej priebehu vás informovať, pokiaľ sa náhodou poradie zmení. Jej koniec je naplánovaný až o 6 dní. Pokojne si ju teda otvorte aj cez našu webovú stránku a skúste označiť, ktorú službu používate vy. Do komentára pod článok nám nezabudnite odôvodniť prečo používate práve vami vybranú službu…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here