Dlhodobý súboj hudobných služieb pokračuje. Spotify zverejnil svoje finančné výsledky a vyzerá to na silnú porážku Apple. Ten má okolo 60 miliónov používateľov. Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.

2108 miliónov je skoro o polovicu viac

Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music. - svetapple.sk

60 miliónov je pre Apple dôvod na oslavu. Čo sa ale týka konkurencie, tá je predsa len ďalej. Spotify má podľa posledných finančných výsledkov až 108 miliónov predplatiteľov čo veru nie je málo. Treba ale podotknúť napríklad fakt, že služba vznikla ešte v roku 2006, kedy nebol na svete ani len iPhone. Povedali by ste, že už má 13 ročnú históriu? Asi nie…

Druhá výhoda Spotify je obľúbenosť na oboch platformách. Kým Apple Music zaujme hlavne používateľov iOS a malé množstvo používateľov Androidu, Spotify má pokryté reálne obe platformy. Obrovské množstvo majiteľov iPhonu nepoužíva Apple Music ale práve Spotify.

Dôvodom ani nemusí byť to, že je v niečom lepša, každá služba má svoje pre aj proti. Výhodou Spotify je skrátka to, že ho tu máme dlhšie. Vďaka tomu si získalo používateľov aj na iPhone, ktorí ju používali skôr ako vôbec existovalo Apple Music. Na službu z Cupertina títo ľudia teraz už prejsť nechcú.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.