Dlhodobý súboj hudobných služieb pokračuje. Spotify zverejnil svoje finančné výsledky a vyzerá to na silnú porážku Apple. Ten má okolo 60 miliónov používateľov. Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music.

1V budúcnosti budú mať obe služby obrovský nárast

Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music. - svetapple.sk
Spotify má skoro raz toľko používateľov ako Apple Music. – svetapple.sk
- Reklama -1

Ukazuje sa, že podobné predplatné na hudby či filmy začína v poslednej dobe čoraz lepšie fungovať. Každá strana na tom profituje a pre všetkých je to výhodné. Pre koncového používateľa je to relatívne lacné, pretože platí malý mesačný poplatok a nemusí si kupovať (sťahovať) jednotlivé skladby za horibilné sumy, pre interpreta je to zase dobré, nakoľko zarába od prehrania a ľudia radšej zaplatia 5€ za všetko ako by si mali skladby po jednej kupovať alebo hlavne sťahovať. Nakoniec je tu Apple alebo Spotify, ktoré si tiež rado odhryzne z tohto koláča.

Koniec koncov, pre všetkých je to výhodné a ľudia si pomaly zvykajú na predplatné. Nemajú s nim problém. Aj preto Apple Music neustále rastie a po jeho boku už dlhodobo narastá aj Spotify. V budúcnosti očakáva ďalšie desiatky či stovky miliónov používateľov. Ak si to zrátame, tak 170 miliónov na oboch platformách je len zlomok toho, koľko smartfónov je aktuálne v obehu

zdroj: cnet.com

Môže ťa zaujímať
Ďalšie
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.