Kontroverzná podcastová relácia známeho Joea Rogan sa svojho času postarala o poriadny rozruch. Práva na podcast údajne stáli spoločnosť Spotify až 200 miliónov dolárov, čo je dvojnásobok pôvodne uvádzanej sumy.

Prečítajte si tiež  Apple Music je druhou najpopulárnejšou hudobnou platformou. Na Spotify sa však stále nechytá

V roku 2020, keď spoločnosť Spotify kúpila podcast a spravila z neho exkluzívny obsah pre svoju službu, nebola oficiálne zverejnená žiadna konečná suma. Počas nedávnych sporov sa ukázalo, že relácia stála 100 miliónov dolárov. Nové objavy ale tvrdia, že skutočná suma bola údajne až dvakrát vyššia.

Podľa denníka New York Times dva nemenované zdroje oboznámené so zmluvou uviedli, že išlo o sumu najmenej 200 miliónov dolárov. Počas zmluvy, ktorej trvanie je určené na tri a pol roka sa dokonca mohol podariť ešte väčší úlovok.

Joe Rogan

Spoločnosť Spotify údajne zaplatila menej ako po 200 miliónov dolárov, keď kúpila celé mediálne spoločnosti Gimlet Media a The Ringer. Teraz je však „The Joe Rogan Experience“ údajne najsledovanejším podcastom Spotify na 93 trhoch vrátane USA.

V januári 2022 sa však upozornilo na údajnú dezinformáciu relácie v súvislosti s koronavírusom. Umelci na čele s Neilom Youngom na protest proti Roganovmu obsahu stiahli svoju hudbu zo služby Spotify. Spoločnosť Spotify sa následne za reláciu ospravedlnila, ale odmietla ju odstrániť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.