Jablková spoločnosť pumpuje obrovské peniaze do propagácie platforiem zo svojej vlastnej produkcie, čo sa javí ako správny krok. Služby Apple Music a Apple TV+ sú čoraz populárnejšie a práve touto cestou sa chce Apple uberať. Podľa nového prieskumu trhu je Apple Music druhou najobľúbenejšou hudobnou streamovacou službou na svete.

Prečítajte si tiež  Tešili ste sa na Spotify HiFi koncom roka 2021? Vylepšenie nie je dokončené ani v roku 2022

Napriek úspechu v oblasti popularity, je však za svojim konkurentom v podobe Spotify stále ďaleko. Podľa novej správy spoločnosti Midia Research tvorili predplatitelia služby Apple Music v druhom štvrťroku minulého roka 15 % všetkých poslucháčov streamovacích služieb.

Spotify v podobe nedosiahnuteľného lídra

Dominantnou službou zostala spoločnosť Spotify, ktorá s 31 % podielom na celosvetovom trhu ovláda viac ako dvojnásobok. V závese za dvojicou firiem sa ďalej umiestnili Amazon Music a Tencent Music s 13 % podielom na trhu a YouTube Music, ktoré tvorilo 8 % celosvetových predplatných.

Podľa správy spoločnosť Amazon Music opäť prekonala spoločnosť Spotify, pokiaľ ide o rast (25 % oproti 20 %), avšak YouTube Music vyniká už druhý rok po sebe, keď za 12 mesiacov do druhého štvrťroka 2021 vzrástla o viac ako 50 %. YouTube Music bola naviac jedinou službou, ktorá v tomto období zvýšila svoj podiel na globálnom trhu.

Apple Music Spotify

Spoločnosť Apple medzitým v roku 2021 pokračovala v posilňovaní svojej hudobnej streamovacej služby pridaním podpory priestorového zvuku a bezstratového Losless Audia bez dodatočných nákladov pre predplatiteľov. Spoločnosť tiež predstavila nový plán predplatného s názvom Apple Music Voice, ktorý ale v našich končinách nemá práve správne využitie.

Ako ste na tom so hudobnými platformami vy? Patríte medzi používateľov Spotify alebo skôr Apple Music? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Ktoré seriály boli v roku 2021 najviac nelegálne sťahované? Na zoznam sa dostalo aj Apple TV+

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -